„BOR-owik” z Ostrowca podwójnym medalistą mistrzostw Polski

W hali Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbyły się V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu.
Organizatorem zawodów był Areszt Śledczy w Nisku, Służba Więzienna, oraz Polski Związek Kickboxingu. Walki odbywały się w trzech formułach kickboxingu, tj. na planszy: point-fighting (walka przerywana na punkty), kick-light (walka ciągła z kontrolowaną siłą ciosu) oraz w ringu na zasadach K1 rulles.
W zawodach tych uczestniczyło czterech przedstawicieli formacji mundurowej Biura Ochrony Rządu: ostrowczanin, szeregowy Przemysław Sułkowski, szeregowy Sebastian Milczarek, plutonowy Michał Piwko oraz sierżant Emilia Filipiuk. Niektórzy funkcjonariusze startowali w dwóch formułach. Po ładnych i momentami mrożących krew w żyłach pojedynkach wszyscy nasi funkcjonariusze stanęli na podium.
I tak, Emilia Filipiuk została dwukrotną wicemistrzynią Polski w formule kick-light oraz K1 Rulles, Michał Piwko został mistrzem Polski w formule K1 rulles, Sebastian Milczarek został mistrzem Polski w K1 rulles, a Przemysław Sułkowski został dwukrotnym mistrzem Polski w formule point-fighting i kick-light.
Tym samym funkcjonariusze przywieźli  do Warszawy razem cztery złote medale oraz dwa srebrne, co skutkowało zajęciem pierwszego miejsca i zdobyciem pięknego pucharu dla najlepszej formacji mundurowej mistrzostw Polski w klasyfi kacji drużynowej. W zawodach tych uczestniczyło łącznie 133 zawodników reprezentujących 63 formacje mundurowe.