Ostatnia szansa na dołączenie i wygranie V MosirGutwinRun 2017!

W najbliższą niedzielę odbędzie się 3. runda cyklu biegów V MosirGutwinRun 2017. Trzecia runda to tradycyjnie ostatni moment, by dołączyć do imprezy i dać sobie szansę na wygranie jednej z wielu klasyfikacji lub po prostu na skompletowanie tytułowego ?Półmaratonu lub maratonu na raty?. Do zakończenia imprezy pozostało bowiem cztery rundy, a więc dokładnie tyle ? ile jest niezbędne by zostać sklasyfikowanym.
Ideą ?V MosirGutwinRun 2017? jest zaliczenie na raty jednego z dwóch popularnych biegów długodystansowych ? półmaratonu (21 kilometrów i 97,5 metra) lub maratonu (42 kilometrów i 195 metrów). Dla początkującego biegacza są to dystanse niezwykle trudne do osiągnięcia, a w wielu przypadkach wręcz nieosiągalne. Dlatego MosirGutwinRun daje takim osobom możliwość skompletowania tego dystansu w czterech ratach. Dokonać tego można i należy podczas sześciu imprez organizowanych w całym sezonie biegowym. Można było zatem zaplanować sobie udział w czterech z sześciu rund lub wystartować we wszystkich ? wtedy do końcowego wyniku brane są cztery najlepsze starty.

V_MosirGutwinRun_2017_3runda_zapowiedz
Mało tego, udział we wszystkich rundach jest całkowicie bezpłatny. Na najlepszych ? zarówno podczas każdej z rund, jak i podczas ceremonii podsumowania całego cyklu – czekają nagrody. Wszyscy natomiast, którym uda się sztuka skompletowania półmaratonu lub/i maratonu, otrzymają pamiątkowy medal oraz koszulkę.
Od bieżącego cyklu wprowadzona też została nowa klasyfikacja, obejmująca starty w drużynach rodzinnych. Warto zatem pobiec na Gutwinie samemu, ale jeszcze lepiej z rodziną! Do dyspozycji są biegi na dystansach ok. 5km (dolny limit wieku ? urodzeni w 2004r i starsi) i ok. 10km (dolny limit wieku ? urodzeni w 2001r i starsi), a także biegi dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych (na dystansach od 100m do 1km). Osoby, które bardziej od biegania preferują długie spacery, mogą wziąć udział w marszu nordic walking na dystansie ok. 5km (tu również za skompletowanie czterech rund są nagradzane medalem i koszulką).
Udział w 2. rundzie ?V MosirGutwinRun 2017? można zgłosić za pośrednictwem portalu internetowego www.ostrowiecbiega.pl (do 7 lipca, do godz. 12) lub w dniu imprezy w biurze zawodów (9 lipca w godz. 8.30-10.30). O godzinie 10 rozpoczną się biegi dla dzieci, o godzinie 11 bieg na ok. 5km, a o godzinie 12 bieg na ok. 10km.
Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Patronat nad cyklem objęli Prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński, Nadleśnictwo Ostrowiec Św. oraz Fundacja Wychowanie przez Sport ? organizator ogólnopolskiej akcji ?BiegamboLubię?. Biegi na Gutwinie wspierają Centrum Rehabilitacji Markmed, nowy sklep internetowy skierowany do biegaczy i zlokalizowany w Ostrowcu Św. – Rozbiegani.pl, Piekarnia & Cukiernia Skalski, Restauracja Midori Sushi, Sklep Sportowy Hi-Sport, Kijanka – Myjnia 24h, Hotel Accademia, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Zakład Produkcyjno?Handlowy ?Adax?, Strefa 21, Sklep Sportowy Centrum Sport, producent wody mineralnej Staropolska, sklep z odżywkami i suplementami diety triceps.pl, Drogeria ?Laydies?, Salon Komputerowy Render 2000, Przychodnia Sport Medical Rehabilitacja, M.B.BUS Transport Osobowy Przewozy Okazjonalne, ostrowiecka restauracja McDonalds, Fitness Klub Centrum, Max Elektro Elektrodom, Hurtownia Papiernicza Signal oraz Impuls Gym & Fitness.
Terminy V MosirGutwinRun 2017: 3. runda ? 9 lipca, 4. runda ? 26 sierpnia, 5. runda ? 17 września, 6. runda ? 22 października.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *