Trwa ?Wielki Ogień?. Jak na razie zawiodła tylko pogoda

Za nami pierwszy dzień konkursowych przesłuchań w ramach XI edycji Festiwalu ?Wielki Ogień?. Niestety, w roli głównej wystąpiła? kapryśna aura, która po raz kolejny pokazała, jak potrzebne jest szybkie zadaszenie widowni Amfiteatru w Parku Miejskim.  Ulewny deszcz wystraszył część publiczności, która w całkiem licznym gronie obserwowała konkursowe występy.
Na pierwszy ogień w tegorocznym konkursie poszedł ?Not Yet?, który sprytnie połączył rockowe dźwięki z elektroniką. Zaraz po nich wystąpili muzycy z ?Atom Heart? przypominając na czym polega klasyczne rockowe granie. Sąsiedzi z ?Simple Wine? zaprezentowali lekki program z elementami bluesa. Później na scenie pojawiły się trzy naszym zdaniem najciekawsze pierwszego dnia składy: ?Livin Fire? ze świetną wokalistką i energetycznym, rockowym brzmieniem, ?Cherry Daiquiri? serwując mariaż najróżniejszych dźwięków z ciekawym żeńskim wokalem i dęciakami, aż na koniec duet Pola i Adam, pokazując potęgę akustycznego grania.
Wieczorem swój występ rozpoczęła ?MetKa?, czyli laureat sprzed roku, a o godz. 21 akustyczny set Marek Piekarczyk.
Ostrowczan już dziś zapraszamy na niedzielne przesłuchania konkursowe, które rozpoczną się w niedzielę w amfiteatrze od godz. 16. Warto podczas ich trwania wybrać też  swój ulubiony zespół, bo wśród nagród na zwycięzcę czeka wspaniały rower.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *