KSZO waterpolowym wicemistrzem Polski! Srebrni chłopcy z Ostrowca!

Na obiektach OSIR Żoliborz w Warszawie w finale XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Wodnej i jednocześnie Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych waterpoliści KSZO zdobyli srebrny medal i tytuły wicemistrzów Polski! Po mistrzostwie Polski 13-latków, to kolejny w tym roku wielki sukces ostrowieckiej piłki wodnej! Gratulujemy!
Relacje z Warszawy będziemy stopniować w emocjach. Turniej rozpoczął więc się od meczów ćwierćfinałowych. W pierwszych z nich Alfa Gorzów Wielkopolski, jako 4 zespół grupy I rundy kwalifikacyjnej pokonała GKPW 59 Gorzów Wielkopolski, jako 2 zespół grupy II rundy kwalifikacyjnej 11:10 ((3:2, 2:3, 2:4, 4:1). W drugim z nich WTS Polonia Bytom jako 3 zespół grupy I rundy kwalifikacyjnej pokonało UKS Neptun Łódź jako 1 zespół grupy II rundy kwalifikacyjnej 13:8 (6:2, 2:4, 4:2, 1:0). To drugie spotkanie miało wielkie znaczenie dla waterpolistów KSZO, którzy mając zagwarantowane miejsce w półfinale czekali w nim na jego zwycięzcę. Było więc wiadomo, że w półfinale zagrają z rówieśnikami z Bytomia.

DSC_0487
Zanim jednak rozegrano spotkania półfinałowe, to w pierwszym meczu o 5 miejsce GKPW 59 Gorzów Wielkopolski uległ UKS Neptun Łódź 9:14 (4:6, 1:2, 3:4, 1:2).
W pierwszym, sobotnim półfinale Pałac Młodzieży Warszawa pokonał Alfę Gorzów Wielkopolski 7:2 (0:0, 3:0, 2:1, 2:1).
My jednak o wiele bardziej emocjonowaliśmy się drugim spotkaniem półfinałowym, w którym KSZO ostatecznie pokonał WTS Polonię Bytom 15:11 (3:4, 2:1, 4:4, 6:2). Faktem jest, że po I kwarcie przegrywaliśmy, a po II i III remisowaliśmy, ale podopieczni trenera Roberta Serwina włączyli szósty bieg w ostatniej ?ćwiartce? i nie dali rywalom żadnych szans. Tym samym młodzi, ostrowieccy piłkarze wodni zapewnili sobie w sobotę co najmniej srebrny medal mistrzostw Polski juniorów młodszych.
W niedzielę najpierw rozegrano drugie spotkanie o 5 miejsce pomiędzy GKPW 59 Gorzów, a Neptunem Łódź. Ponownie lepszy okazał się Neptun, zwyciężając 15:9 (2:2, 3:1, 5:4, 5:2). To łodzianie więc zajęli 5 miejsce w mistrzostwach. Później do wody weszli waterpoliści Alfy Gorzów i WTS Polonia Bytom, by rozegrać mecz o 3 miejsce. Pewną wygraną zanotowali bytomianie, wygrywając 12:6 (1:2, 3:1, 5:0, 3:3).
Później do wody weszli waterpoliści Alfy Gorzów i WTS Polonia Bytom, by rozegrać mecz o 3 miejsce. Bytomianie wygrali 12:6.
Pół godziny przed południem nadszedł dla nas kulminacyjny moment zawodów. Nasz team stanął naprzeciwko Pałacu Młodzieży Warszawa, by stoczyć bój o złoty medal. Mecz nie układał się naszej drużynie, która przegrywała 2:4, 2:5 i musiała gonić wynik. Ostatecznie nasza drużyna przegrała 5:8 (1:3, 1:1, 0:1, 3:3) i wywalczyła srebrne medale!
-No cóż, naszym celem był złoty medal, ale w finałowym spotkaniu szło nam wyraźnie pod górkę. Na początku nie skończyliśmy celnymi rzutami dwóch, trzech sytuacji i musieliśmy gonić wynik ? komentuje trener, Robert Serwin. ?Był taki moment w tym meczu, że na 2 min. przed końcem przegrywaliśmy tylko różnicą jednej bramki. Była więc szansa, by doprowadzić do remisu, a wtedy wszystko było możliwe. Zabrakło jednak skuteczności. Złoto było w naszym zasięgu, ale jak to w sporcie bywa zabrakło tego czegoś do pełni szczęścia i w efekcie wygrała lepsza drużyna w danym dniu, o danej porze dnia. Na analizę przyjdzie czas. Nie wiem, być może po sobotniej wygranej z WTS Bytom przyszło pewne samozadowolenie z awansu do finału, w którym niewykluczone, że z chłopców zeszło nieco powietrze i nie grali już tak zdeterminowani. Życzę jednak wszystkim trenerom sięgania po wicemistrzostwo Polski z tak wspaniałymi chłopcami, którzy w naszym mieście trenują tak piękną i jakże bogatą w tradycję dyscyplinę sportu. Ogromnie się cieszę z tego medalu, na który tak ciężko wszyscy pracowaliśmy.
Srebrne medale mistrzostw Polski wywalczył zespół KSZO w składzie: Jakub Krawczyk, Michał Grys ? Patryk Sadłowski, Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański, Kamil Żak, Maksymilian Krakowiak, Kamil Nawodziński, Kacper Nadbrzuchowski, Oskar Jarocha, Cezary Pietrzyk. Trenerzy: Robert Serwin i Mariusz Stawecki.
Teraz nasi piłkarze wodni udadzą się na zasłużone wakacje, by jesienią reprezentować KSZO już w seniorskiej, I lidze. Tak, tak, seniorskiej bo nasz klub zgłasza się do rywalizacji na zapleczu ekstraklasy. Nasi działacze czynią nawet z tej okazji starania, by w dniach od 16 do 17 września na Pływalni Rawszczyzna rozegrany został finał Pucharu Polski.
Końcowa klasyfikacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Piłce Wodnej:
1.Pałac Młodzieży Warszawa
2.KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
3.WTS Polonia Bytom
4.Alfa Gorzów
5.UKS Neptun Łódź
6.GKPW 59 Gorzów
7.ŁSTW Łódź
8.Arkonia Szczecin
Organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Wodnej była Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza. Funkcję delegata Komitetu Technicznego Piłki Wodnej pełnił Ryszard Sudczak, a sędziowali: Krzysztof Garbolewski, Janusz Gottschalk, Radosław Koryzna, Radosław Liszewski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *