„Wielki Ogień? Organka. ?Omni mOdO? i ?Ofelia? triumfowali

W niedzielę poznaliśmy laureatów XI edycji Festiwalu Bluesowo- Rockowego ?Wielki Ogień?. Jednak werdykt przyćmił fenomenalny koncert zespołu Organek.
W niedzielę przyszła kolej na drugą część konkursowych zmagań. Tu na pierwsi ogień poszli nasi ?sąsiedzi?: ?starachowicki? Kefirock oraz skarżyski ?Raincoat?. ?Omni mOdO? powrócili na festiwalową scenę w Ostrowcu Świętokrzyskim, aby znów sięgnąć po najwyższe laury, co udowodnił ich energetyczny set. Następny w kolejce ?Forsal? zaakcentował, że to bluesowy festiwal. Zaś całość zakończyły dwa żeńskie głosy ?Ofelia?, czyli Iga Kreft, lub jak kto woli Ula Mostowiak z ?M jak Miłość? oraz formacja ?Wildstrike? z ostrowczanką Patrycją Falecką na wokalu.
Jury w składzie: Marek Wiernik, Andrzej Chochół oraz Marcin Bracichowicz wydało werdykt, w którym posypały się następujące nagrody: główna dla ?Omni mOdO?, druga dla Poli Chobot i Adama Barana, najlepszy cover z repertuaru Miry Kubasińskiej wyśpiewała ?Ofelia?, przypominając ?Powiedzmy to?, zaś najciekawszą instrumentalistką wybrano Dianę Domagałę z ?Cherry Daiquiri?. Publiczność też przyznała swoje wyróżnienie, które otrzymał zespół ?Omni mOdO?.
Kiedy wydawało się, że impreza dobiega końca, eksplodował najmocniejszy jej akcent. Tomek Organek z zespołem pokazali, jak wygląda energetyczne, sceniczne show. Tu nie ma sensu analizować tego co działo się w amfiteatrze. To był koncert totalny. Brawo.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *