„Wielki Ogień” Organka. „Omni mOdO” i „Ofelia” triumfowali

W niedzielę poznaliśmy laureatów XI edycji Festiwalu Bluesowo- Rockowego „Wielki Ogień”. Jednak werdykt przyćmił fenomenalny koncert zespołu Organek.
W niedzielę przyszła kolej na drugą część konkursowych zmagań. Tu na pierwsi ogień poszli nasi „sąsiedzi”: „starachowicki” Kefirock oraz skarżyski „Raincoat”. „Omni mOdO” powrócili na festiwalową scenę w Ostrowcu Świętokrzyskim, aby znów sięgnąć po najwyższe laury, co udowodnił ich energetyczny set. Następny w kolejce „Forsal” zaakcentował, że to bluesowy festiwal. Zaś całość zakończyły dwa żeńskie głosy „Ofelia”, czyli Iga Kreft, lub jak kto woli Ula Mostowiak z „M jak Miłość” oraz formacja „Wildstrike” z ostrowczanką Patrycją Falecką na wokalu.
Jury w składzie: Marek Wiernik, Andrzej Chochół oraz Marcin Bracichowicz wydało werdykt, w którym posypały się następujące nagrody: główna dla „Omni mOdO”, druga dla Poli Chobot i Adama Barana, najlepszy cover z repertuaru Miry Kubasińskiej wyśpiewała „Ofelia”, przypominając „Powiedzmy to”, zaś najciekawszą instrumentalistką wybrano Dianę Domagałę z „Cherry Daiquiri”. Publiczność też przyznała swoje wyróżnienie, które otrzymał zespół „Omni mOdO”.
Kiedy wydawało się, że impreza dobiega końca, eksplodował najmocniejszy jej akcent. Tomek Organek z zespołem pokazali, jak wygląda energetyczne, sceniczne show. Tu nie ma sensu analizować tego co działo się w amfiteatrze. To był koncert totalny. Brawo.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *