Paryskie srebro

Ostrowieckie siatkarki z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego  zajęły drugie miejsce w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej Volley Culture Paris 2017 International Tournament for girls under 20 years old.  Wygrały cztery z rozegranych pięciu meczy. Uległy jedynie zwyciężczyniom turnieju, reprezentantkom Norwegii.
Licealistki z Ostrowca były jedną z sześciu drużyn, które wzięły udział w tym międzynarodowym wydarzeniu i jedyną z Europy Wschodniej. Oprócz Polek organizatorzy, tj. Sporting Club Nord Parisien, zaprosili jeszcze drużyny z Hiszpanii, Norwegii, Libanu i Anglii. Wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie finansowe powiatu ostrowieckiego, a w szczególności starosty ostrowieckiego, Zbigniewa Dudy. Szkoła otrzymała dodatkowe środki na zakup biletów lotniczych do Francji i powrotnych. Strona francuska natomiast pokryła koszty pobytu naszej ekipy w Paryżu.

19621301_10155411760394763_3389758470206220050_o
– Udział w turnieju był formą nagrody, docenieniem ciężkiej pracy, którą dziewczyny wykonywały przez cały rok, a jednocześnie motywacją do dalszego wysiłku ? wyjaśnia Anna Trojanowska, dyrektor ZSOMS. ? Wspólnie z trenerami, Iwoną Kosiorowską i Rafałem Dytkowskim, wytypowaliśmy 10 zawodniczek  z klasy I i II liceum mających najlepsze umiejętności techniczne i osiągnięcia sportowe, ale jednocześnie będących dobrymi uczennicami.
Do Paryża pojechały: Joanna Ciesielczyk, Martyna Dobrasiewicz, Natalia Drab, Aleksandra Spychaj, Aneta Kasprowicz, Daria Szot, Julia Zapała, Weronika Cuper, Aleksandra Poziomek i Kinga Gadomska. Dobór okazał się trafny, bo nasza reprezentacja pokazała się na turnieju z bardzo dobrej strony, nie tylko sportowej.
Już w pierwszym meczu podopieczne Rafała Dytkowskiego i Iwony Kosiorowskiej pokonały drużynę gospodarzy, S.C. Nord Parisien 3:0 (25:10, 25:16, 25:10). W kolejnym spotkaniu musiały uznać wyższość starszych i bardziej doświadczonych Norweżek z klubu Skjeberg Volleyballklubb, uważanych za faworytki tego turnieju. Mecz zakończył się wynikiem 1:3 (25:20, 20:25, 25:22 i 25:13). Trzeciego dnia ostrowczanki zmierzyły się z Libankami reprezentującymi USJ Club 1875 i bez większych problemów pokonały je 3:0 (25:14, 25:15, 25:12). Kolejnym przeciwnikiem naszej drużyny była hiszpańska ekipa Voley Playa Madrid. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 (25:15, 25:18, 25:15). Najwięcej emocji dostarczył ostatni mecz z Richmond Volleyball South London. Dziewczyny na koniec zafundowały sobie mały horror z happy endem. O wyniku meczu zadecydował dopiero piąty set. Wygrały spotkanie 3:2 (25:8, 25:7, 22:25, 18:25, 15:11) i tym samym zajęły drugie miejsce w turnieju. Wśród wyróżnionych zawodniczek znalazły się aż dwie Polki ? Joanna Ciesielczyk (najlepsza atakująca) i Aleksandra Poziomek (najlepsza rozgrywająca).
– Jestem bardzo zadowolony z postawy naszej drużyny – podkreśla trener SMS Ostrowiec, Rafał Dytkowski. ? Tydzień przygotowań bezpośrednio przed wyjazdem procentował. Dziewczyny były mocno zmotywowane, bez kompleksów podchodziły do każdego meczu. Na 100% wykorzystywały swoje atuty i umiejętności. Jestem przekonany, że zdobyte w Paryżu doświadczenia wykorzystają na krajowych parkietach.
Wyjazd do Paryża był też okazją do promocji Ostrowca i powiatu ostrowieckiego. Reprezentacja SMS-u przekazała drużynom biorącym udział w turnieju ufundowane przez starostwo pamiątkowe gadżety, w tym foldery reklamowe i przewodniki zachęcające do odwiedzenia naszych lokalnych atrakcji turystycznych.

19731987_1930219190534498_5886372924099078428_n

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *