Patryk Stefański brązowym medalistą mistrzostw Polski!

W miniony na pływalni w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14-letnich w Pływaniu. KSZO w mistrzostwach reprezentowali: Patryk Stefański, Kacper Borowski, Natalia Czernik, Aleksandra Rokosz, Julia Wybranowska, Oliwier Okręt i Dominik Walczyk.
Radości w naszej ekipie nie było końca, gdy już pierwszego dnia mistrzostw brązowy medal padł łupem Patryka Stefańskiego. Nasz pływak już w eliminacjach wyścigu na 50 m stylem dowolnym świetnie popłynął, zajmując 6 miejsce i awansując do finału A. Popołudniem Patryk wyłączył zegar jako trzeci i zdobył brązowy medal! Radość naszego zawodnika była tym większa, gdyż poprawił swój rekord życiowy o 0.62 s.

19732199_1931703273719423_5879490416722347423_n
Jeszcze w piątek z bardzo dobrej strony pokazał się również Kacper Borowski. Po eliminacjach na 100 m stylem motylkowym awansował do finału B z 13 czasem, ostatecznie w wyścigu finałowym plasując się na 14 pozycji.
W sobotę Patryk Stefański był bliski zdobycia drugiego medalu. Po udanych eliminacjach wyścigu na 200 m stylem zmiennym nasz pływak uzyskał czwarty czas, a jakże z rekordem życiowym, lepszym o 1,01 s. od dotychczasowego swego najlepszego rezultatu. W finale A popłynął równie dobrze, ale tym razem wystarczyło to już do wywalczenia 5 miejsca.
Tego samego dnia Patryk Stefański uplasował się na 12, a  Kacper Borowski na 18 pozycji w finale B wyścigu na 50 m stylem motylkowym.
W mistrzowskich zawodach KSZO wystawił także sztafetę 4×100 m stylem dowolnym. Drużyna w składzie: Patryk Stefański, Kacper Borowski, Dominik Walczyk, Oliwier Okręt zajęła 12 miejsce, zdobywając dla KSZO punkty w klasyfikacji klubowej.
W niedzielę Kacper Borowski zakwalifikował się do finału B wyścigu na 200 m stylem motylkowym. Z kolei miejsca poza dziesiątką zajęli nasi długodystansowi krauliści ? Natalia Czernik na 800 m i Oliwier Okręt na 1500 m.