3 Your Mind tańczą po mistrzowsku

Szkoła Tańca 3 Your Mind istnieje w mieście od września 2015 r. i już śmiało może chwalić się dużymi sukcesami.
Jej podopieczni  niemalże z każdego turnieju powracają z trofeami. Są dumą nie tylko szkoły, ale także rodziców, którzy dzielnie kibicują swoim pociechom. Jak mówią, to zasługa instruktora, choreografa i założycielki szkoły Moniki Wielińskiej ? dwukrotnej mistrzyni Polski w kategorii Dance Freestyle, byłej tancerki Teatru Tańca w Kielcach, sędziego krajowego federacji World Artistic Dance Federation.
-Z tańcem jestem związana od 6. roku życia, stąd też chcę dzielić się tą pasją z innymi. Prowadzę warsztaty i szkolenia w całym kraju. Od kilku lat regularnie jeżdżę do Stanów Zjednoczonych, gdzie wciąż uczę się od najlepszych, światowej klasy instruktorów i choreografów. Staram się jak najlepiej przekazać swoją wiedzę taneczną naszym podopiecznym, mocno wierzę w moich tancerzy i trzymam kciuki, by rozwijali swoją pasję i czerpali radość z tańca -mówi M. Wielińska.

Monika Wielińska, założycielka 3 Your Mind: Cieszę się, że rodzice mi zaufali, a nasi tancerze integrują się poprzez ruch, realizując swoje pasje. Nazwa szkoły wyraża moją myśl przewodnią: 3 Your Mind - by tworzyć sztukę, którą dla mnie jest taniec, trzeba mieć wolny umysł, być kreatywnym i otwartym, to przynosi radość.
Monika Wielińska, założycielka 3 Your Mind: Cieszę się, że rodzice mi zaufali, a nasi tancerze integrują się poprzez ruch, realizując swoje pasje. Nazwa szkoły wyraża moją myśl przewodnią: 3 Your Mind – by tworzyć sztukę, którą dla mnie jest taniec, trzeba mieć wolny umysł, być kreatywnym i otwartym, to
przynosi radość.

W szkole są dwie grupy taneczne: grupa dziecięca w wieku 8 – 11 lat – 3 Your Mind Kids i grupa juniorska startująca w kategorii 12 -15 lat – 3 Your Mind Junior. Sukcesami najmłodszych tancerzy są: I miejsce na X Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie w 2016 r. oraz III miejsce i brązowy Laureat XXII Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych Małogoszcz 2016. Osiągnięć grupy juniorskiej nie sposób tu wszystkich wymienić. Jednak wśród najważniejszych są z pewnością: Mistrzostwo Świata w kategorii Urban Street Dance Showcases federacji WADF Liberec w Czechach 2016; Mistrzostwo Europy Federacji World Artistic Dance Federation w kategorii Urban Street Dance Large Teams Juniors na World &European Championships Płock 2016; I miejsce na I Ogólnopolskim Turnieju Tanecznym w Górze Kalwarii 2015r; I miejsce na X Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Tarnowskich Górach 2016 r. W aktualnym sezonie tanecznym w 2017 r. tancerze grupy juniorskiej zdobyli I miejsce na IX Ogólnopolskim Turnieju w Suchedniowie, zaś grupa dziecięca wytańczyła I miejsce i złoty laur w XXIII Konfrontacjach Tanecznych w Małogoszczy, zaś II miejsce w swojej kategorii w Suchedniowie. W V Turnieju Tańca w Pińczowie grupa dziecięca zajęła I miejsca. Tu też najwyższe podium zajęły tancerki w kategorii solo – I miejsce Julia Mordon, zaś II miejsce Klaudia Duda.
Rodzice są pod wrażeniem prezentacji swoich pociech, lecz jak mówią mamy tancerek Julita Madetko i Beata Kasprzycka, to nie chodzi jedynie o trofea przywożone z turniejów, choć one też są ważne, ale przede wszystkim o to, że taniec uwrażliwia dzieci, rozwija ich osobowość, uczy samodyscypliny i dobrej
organizacji czasu. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczą w zajęciach i realizują swoje taneczne marzenia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *