Tadeusz Krawiec szykuje zespół, który pokona Wartę Poznań?

Jak już informowaliśmy pierwszą, prawdziwą próbą zespołu KP KSZO 1929 pod wodzą trenera Tadeusza Krawca będzie mecz Pucharu Polski z drugoligową Wartą Poznań, który w rundzie wstępnej 18 lipca o godz. 17 zostanie rozegrany w Ostrowcu Św. Trzy dni wcześniej, 15 lipca, nasi piłkarze na boisku w Bodzechowie o godz. 13 w test-meczu podejmą Spartakusa Daleszyce. Na 22 lipca mają umówiony sparing ze Stalą Stalowa Wola, ale jeśli awansujemy do I rundy rozgrywek pucharowych, to ten termin ulegnie zmianie. Przed ligowymi bojami podopieczni trenera Tadeusza Krawca zagrają jeszcze 5 sierpnia na własnych z czwartoligowym ŁKS Łagów.
Jak wiemy, z zespołu odchodzi nasz bramkarz, Stanisław Wierzgacz, który wraca do beniaminka III ligi, Wisły Sandomierz. Na jego grę bardzo liczy nowy kierownik drużyny wiślaków, Piotr Chorab, który w minionym sezonie prowadził czwartoligową jedenastkę Alitu Ożarów. Z ostrowiecką drużyną pożegnają się również Łukasz Jamróz i Mateusz Mianowany, a także najprawdopodobniej Hubert Tylec, Fabian Burzyński i Mateusz Podstolak.
Z kolei prawie na pewno umowy z naszym klubem przedłużą Michał Grunt i Tomasz Persona, który miał zaproszenie na testy do ŁKS Łódź. Z ekipą trenują także Paweł Czajkowski i Kamil Sołtykiewicz, którego chce testować Znicz Pruszków.
Po odejściu Stanisława Wierzgacza, KP KSZO 1929 interesuje się pozyskaniem dwóch bramkarzy. Wszystko wskazuje na to, że powróci nasz wychowanek, Konrad Zacharski, który jesienią bronił barw trzecioligowej Avii Świdnik, a wiosną pierwszoligowego GKS Tychy, w którym jednak nie rozegrał ani jednego spotkania ligowego. W zajęciach z ostrowieckim teamem wziął także udział bramkarz Rafał Kostecki, ostatnio występujący w Skrze Częstochowa, ale chyba przegrał rywalizację z ?Zacharem?. Nasz klub najprawdopodobniej podpisze także umowę z 20-letnim, mierzącym 182 cm wzrostu, Bartoszem Kucharskim, byłym graczem GKS Katowice, a ostatnio golkiperem Ruchu Radzionków.
Jak się dowiedzieliśmy, przymierzani do podpisania kontraktów z KP KSZO 1929 są dwaj, wartościowi gracze. Pierwszym z nich jest 23-letni pomocnik Kamil Jakubowski, który jest wychowankiem Stali Sanok, byłym graczem Stali Rzeszów, Stali Stalowa Wola, Siarki Tarnobrzeg, Gryfa Wejherowo, Cosmosu Nowotaniec, a ostatnio Podlasia Biała Podlaska. Drugim z nich jest rosły obrońca, mierzący 191 cm wzrostu, 24-letni Damian Senderowski, były gracz Spartakusa Daleszyce, a ostatnio Staru Starachowice.
Z wypożyczeń do drużyny wracają Piotr Ferens, Kamil Wochniak, Mateusz Mąka i Mateusz Madej. Niestety, na treningach dojrzeliśmy tylko Mąkę, bo Ferens i Madej są kontuzjowani, a Wochniak przebywa w Anglii. Na szczęście, treningi wznowili Radosław Mikołajek i Jakub Kapsa.
-Pomimo trudnej sytuacji finansowej, robimy wszystko, aby zbudować zespół, z gry którego nie będziemy się wstydzić ? mówi prezes KP KSZO 1929, Maciej Kozicki. ?Wkrótce do zajęć powrócą także juniorzy. Część z nich na pewno zostanie dokooptowana do szerokiej kadry trzecioligowców, a część wypożyczona do innych klubów.
Terminarz III ligi w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018:
Kolejka 1. 12-13 sierpnia: KP KSZO 1929 ? Karpaty Krosno
Kolejka 2. 15 sierpnia: Unia Tarnów ? KP KSZO 1929
Kolejka 3. 19-20 sierpnia: KP KSZO 1929 ? JKS 1909 Jarosław
Kolejka 4. 26-27 sierpnia: Spartakus Daleszyce ? KP KSZO 1929
Kolejka 5. 30 sierpnia: KP KSZO 1929 – MKS Trzebinia/Siersza
Kolejka 6. 2-3 września: Soła Oświęcim ? KP KSZO 1929
Kolejka 7. 9-10 września: KP KSZO 1929 – Wiślanie Jaśkowice
Kolejka 8. 16-17 września: Wisła Sandomierz ? KP KSZO 1929
Kolejka 9. 23-24 września: KP KSZO 1929 – Chełmianka Chełm
Kolejka 10. 30 września-1 października: Wólczanka Wólka Pełkińska ? KP KSZO 1929
Kolejka 11. 7-8 października: KP KSZO 1929 – Orlęta Radzyń Podlaski
Kolejka 12. 14-15 października: Avia Świdnik ? KP KSZO 1929
Kolejka 13. 21-22 października: KP KSZO 1929 – Stal Rzeszów
Kolejka 14. 28-29 października: KP KSZO 1929 – Podhale Nowy Targ
Kolejka 15. 4-5 listopada: Podlasie Biała Podlaska ? KP KSZO 1929
Kolejka 16. 11-12 listopada: KP KSZO 1929 ? Resovia
Kolejka 17. 18-19 listopada: Motor Lublin ? KP KSZO 1929

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *