Koreanki wygrały w Ostrowcu z Polską. Rewanż za tydzień w Suwon

W niedzielnym meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim reprezentacja Polski przegrała z Koreą Południową 1:3, choć tanio skóry nie sprzedała.

*Polska ? Korea Południowa 1:3 (26:24, 23:25, 19:25, 24:26) Polska: Tomsia (23), Smarzek (21), Kąkolewska (8), Efimienko (5), Grajber (4), Wołosz (3), Witkowska (libero) oraz Polak (5), Jasek (1) i Bociek. Korea Płd.: Yeon Koung Kim (26), Heejin Kim (20), Su Ji Kim (11), Hyo Jin Yang (11), Jeongah Park (3), Hye Seon Yeum, Hae Ran Kim (libero) oraz Minkyoung Hwang (6), Yeongyeon Kim, Sooji Han i Miyoun Kim.
*Polska ? Korea Południowa 1:3 (26:24, 23:25, 19:25, 24:26)
Polska: Tomsia (23), Smarzek (21), Kąkolewska (8), Efimienko (5), Grajber (4), Wołosz (3), Witkowska (libero) oraz Polak (5), Jasek (1) i Bociek.
Korea Płd.: Yeon Koung Kim (26), Heejin Kim (20), Su Ji Kim (11), Hyo Jin Yang (11), Jeongah Park (3), Hye Seon Yeum, Hae Ran Kim (libero) oraz Minkyoung Hwang (6), Yeongyeon Kim, Sooji Han i Miyoun Kim.

Nasze panie w I secie prowadziły, ale rywalki doprowadziły do stanu 24:24. Na szczęście nasz zespół dobrze zagrywał i wygrał na przewagę. W II secie nieudany pościg za wynikiem dość długo przeżywały Koreanki. Polska prowadziła 5:1, 16:9 i 19:11, a mimo to oddała inicjatywę i rozpędzone przeciwniczki wyrównały stan meczu. W III secie od początku przewaga należała do Koreanek, które prowadziły 4:2, 13:9, 18:13 i 20:14. Tych strat nie udało się odrobić i Polska przegrywała 1:2. W IV secie podopieczne Jacka Nawrockiego robiły co mogłyby mecz się nie skończył. Od pierwszych piłek tej partii Azjatki prowadziły a to dwoma, a to trzema punktami. Na przerwach Polki przegrywały 6:8 i 13:16. W końcówce naszym siatkarkom udało się doprowadzić do remisu po 24, ale raz jeszcze dała znać o sobie Kim Yeon Koung, która dwoma atakami zakończyła spotkanie. W całym meczu uchodząca za najlepszą siatkarkę świata kapitan Korei zdobyła aż 26 pkt.

*Peru ? Argentyna 3:1 (25:18, 18:25, 25:23, 25:19). Peru: Leyva (21), Uceda (20), Cotito (12), Uribe (9), Yllescas (6), Munoz (4), Patino (libero) oraz Olemar (1), Almeida, Frias i Gomez. Argentyna: Sosa (17), Aispurua (12), Acosta (10), Fresco (9), Vidal (4), Piccolo (3), Rizzo (libero) oraz Fortuna (5), Bosio (3), Sagardia (2), Martinez (libero) i Tapia
*Peru ? Argentyna 3:1 (25:18, 18:25, 25:23, 25:19).
Peru: Leyva (21), Uceda (20), Cotito (12), Uribe (9), Yllescas (6), Munoz (4), Patino (libero) oraz Olemar (1), Almeida, Frias i Gomez.
Argentyna: Sosa (17), Aispurua (12), Acosta (10), Fresco (9), Vidal (4), Piccolo (3), Rizzo (libero) oraz Fortuna (5), Bosio (3), Sagardia (2), Martinez (libero) i Tapia

W drugim spotkaniu zgodnie z oczekiwaniami Peru dość pewnie pokonało najsłabszą w ostrowieckim turnieju World Grand Prix Argentynę.
Teraz Polki wyjeżdżają na turniej do Korei. Będę więc miały szansę na rewanż z niedzielnymi rywalkami. Spotkanie Korea – Polska zostanie rozegrane 23 lipca w Suwon. Polki zagrają także z Kolumbią i Kazachstanem.