Wszyscy chcą trenować u Mariusza Jurasika. KSZO Odlewnia ma już 9 nowych szczypiornistów

Prawdziwym hitem transferowym w KSZO Odlewni nazwaliśmy zasilenie naszego klubu przez Grzegorza Sobuta, rozgrywającego, byłego gracza superligowych Chrobrego Głogów i Stali Mielec, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw Polski i tytuł króla strzelców najwyższej klasy rozgrywkowej.

Grzegorz Sobut
Grzegorz Sobut

Grzegorz Sobut urodził się 12 marca 1983 w Kozienicach. Mierzy 190 cm wzrostu i gra na lewym rozegraniu. Początkowo reprezentował barwy pierwszoligowego Eltastu Radom. Od 2003 był graczem AZS Politechniki Radomskiej. W rundzie rewanżowej sezonu 2004/2005 został zawodnikiem Stali Mielec. Z mieleckim klubem trzykrotnie wywalczył awans do ekstraklasy, każdorazowo będąc najlepszym strzelcem swojego zespołu i czołowym rzucającym I ligi. W sezonie 2005/2006 zdobył 164 bramki, w sezonie 2007/2008 ? 174, w sezonie 2009/2010 ? 174 (został królem strzelców). W barwach Stali przez siedem sezonów występował w Superlidze, zostając w sezonie 2010/2011 jej królem strzelców (201 bramek w 33 meczach). W 2012 z mieleckim klubem zajął 3. miejsce w Superlidze. W 2015 przeszedł do Chrobrego Głogów, którego reprezentował w ostatnich dwóch sezonach w najwyższej klasie rozgrywkowej. W sezonie 2016/2017 rzucił dla zespołu z Głogowa 65 goli w 32 meczach.
Piłkarze ręczni KSZO Odlewnia na 31 lipca zaplanowali powrót z urlopów i rozpoczęcie przygotowań do I ? ligowego sezonu. Będą je prowadzić na własnych obiektach, pracując nad wydolnością tlenową, wytrzymałością siłową i siłą. Trenerzy Mariusz Jurasik i Tomasz Radowiecki planują sporo zajęć w terenie, a także na siłowni i gabinecie odnowy biologicznej.
Na 9 sierpnia zaplanowany został pierwszy mecz sparingowy, w którym szczypiorniści KSZO podejmą Stal Mielec. Do rewanżu między zespołami dojdzie 23 sierpnia. Wiadomo już, że w hali KSZO odbędzie się Turniej o Puchar Odlewni, do którego zaproszono pierwszoligowe ekipy Uniwersytetu Radom i SPR Tarnów.

Jakub Bulski
Jakub Bulski

Przypomnijmy, że po oficjalnym wycofaniu się rezerw Vive Tauron Kielce z rozgrywek I ? ligowych ich miejsce zajmie KSZO Odlewnia. Z tego zespołu najprawdopodobniej do KSZO trafi też czterech zawodników. Pierwszym z nich jest Damian Falasa ? mierzący 186 cm wzrostu, grający na pozycji lewego lub prawego rozgrywającego. Do naszego klubu trafi na zasadzie rocznego wypożyczenia. Drugim z nich jest Bartosz Kogutowicz ? środkowy rozgrywający, także mierzący 186 cm wzrostu. W jego przypadku będzie to transfer definitywny do KSZO. Popularny ?Kogut? jest członkiem reprezentacji Polski juniorów. Trzecim z nich jest kolejny 19-latek, rozgrywający, mierzący 194 cm wzrostu Łukasz Telka, natomiast czwartym z nich obrotowy, 196-centymetrowy Jakub Bulski, który w ubiegłym tygodniu otrzymał powołanie do reprezentacji Polski juniorów.
-Od ośmiu lat gram w piłkę ręczną ? mówi o sobie Jakub Bulski. ?Mój największy sukces to wicemistrzostwo Polski i trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów. Rozegrałem też ponad 60 meczów w kadrze narodowej juniorów i juniorów młodszych. Teraz będę grał w Ostrowcu i mam nadzieję, że z jak najlepszym wynikiem. Wybrałem KSZO, bo trenerem jest Mariusz Jurasik. Liczę, że w ostrowieckim klubie będę miał szansę wypromować się. Nie spodziewaliśmy się, że po utrzymaniu się w I lidze rezerwy VIVE zostaną rozwiązane. Pogodziliśmy się już z tą decyzją i wydaje mi się, że każdy znalazł sobie, tak ja, klub w którym będzie mógł się sportowo rozwijać. Jestem tegorocznym maturzystą, absolwentem kieleckiego ?Żeromskiego?. Ubiegam się o indeks na studiach medycznych, ale zobaczymy czy uda mi się go zdobyć.

Łukasz Telka
Łukasz Telka

Przypomnijmy, że w teamie prowadzonym przez Mariusza Jurasika zakontraktowani już zostali: skrzydłowy Krystian Wędrak z ekipy występującej w Super Lidze, Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, mierzący 198 cm bramkarz Damian Zając i mierzący 202 cm kołowy, Maciej Stańko. Ci dwaj ostatni w minionym sezonie występowali w Super Lidze, w ekipie Gwardii Opole.

19182125_1874784266127579_705860675_o
Damian Zając (z prawej) i Maciej Stańko.

W ostrowieckim klubie będzie także występował młody, wielce utalentowany i dynamiczny Kacper Grabowski z Unii Lublin.

Kacper Grabowski
Kacper Grabowski

W zespole pozostaje trzon zawodników z ubiegłego sezonu, a więc Dmitrij Ananafjev, Wojciech Czuwara, Maciej Jeżyna, Vitalij Kożeniewski, Mateusz Antolak, Daniel Goliszewski, Maciej Cukierski  i Michał Piątkowski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *