VIVE Tauron Kielce potwierdza współpracę z KSZO Odlewnią

Drużyna rezerw Vive Tauron Kielce w sezonie 2017/18 będzie występować w drugiej lidze. Klub nawiązał współpracę szkoleniową z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Drugi zespół, tym samym zwolni miejsce zajmowane na tym poziomie rozgrywek, na rzecz innej drużyny z regionu świętokrzyskiego.
-Zmiany są podyktowane są tym, że obecnie skład drużyny rezerw będą stanowić chłopcy z roczników 1999 i 2000 (w poprzednim sezonie grający w kategorii juniora młodszego) – Doszliśmy do wniosku, że to będzie w tej chwili najlepsze rozwiązanie. Wzięliśmy pod uwagę wiele aspektów m.in. plany życiowe starszych zawodników, którzy dotychczas występowali w zespole rezerw, jak i wiek nowych chłopców, którzy trafią do zaplecza pierwszej drużyny. Zespół będzie teraz oparty głównie na bardzo młodych zawodnikach. Analiza wszystkich czynników skłoniła nas do podjęcia takiej decyzji – mówi Dyrektor Sportowy, Radosław Wasiak.

Od nowego sezonu szkoleniowcem drużyny rezerw będzie Paweł Tetelewski, który zastąpi na stanowisku Rafała Bernackiego. Nowy trener będzie także koordynatorem szkolenia młodzieży w naszym klubie.

– Chcemy pracować, aby co jakiś czas młody wychowanek zasilał pierwszą drużynę. Spotkamy się ze sztabem szkoleniowym pierwszego zespołu i wypracujemy odpowiednie rozwiązania – mówi nowy opiekun rezerw, który w ubiegłym sezonie sięgnął po Mistrzostwo Polski z żeńską drużyną Vistalu Gdynia. 7 sierpnia drugi zespół rozpocznie przygotowania do nowych rozgrywek. Trzy dni później drużyna wyjedzie na obóz przygotowawczy do Kielnarowej.
W ramach współpracy szkoleniowej do zespołu KSZO trafią w tym sezonie: Jakub Bulski, Łukasz Telka, Bartosz Kogutowicz i Damian Falasa. Do kadry pierwszego zespołu włączony został Bartłomiej Bis, a najskuteczniejszy strzelec minionego sezonu w zespole rezerw Branko Vujović,  trafi na wypożyczenie do mistrza Słowenii – Celje Pivovarna Lasko.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *