Andrzej Peć i jego siatkarskie talenty

W Ostrowcu Świętokrzyskim gości siatkarska reprezentacja Polski do lat 16 w piłce siatkowej. DSC_6608Stacjonuje w Pałacyku Tarnowskich, treningi odbywa w ostrowieckiej hali, korzysta także z dobrodziejstw odnowy biologicznych i siłowni oraz innych obiektów, jak chociażby Pływalnia Rawszczyzna, czy ośrodek Gutwin. Młode siatkarki prowadzone są przez ostrowczanina, trenera Andrzeja Pecia, który od lat w siatkarskiej centrali wychowuje prawdziwe, siatkarskie brylanty, które zasilają zespoły narodowe w różnych kategoriach wiekowych.

W kadrze U-16 znajdują się dwie młode zawodniczki SMS KSZO, Julia Kolasa i Maja Kaczmarczyk.
DSC_6595-Nieprzypadkowo Ostrowiec został wybrany za miejsce naszego zgrupowania ? mówi Andrzej Peć. ?Nieprzypadkowo przecież odbył się w naszym mieście turniej World Grand Prix. Skoro seniorki korzystają z takiego obiektu, jak Hala Sportowo ? Widowiskowa KSZO, to tym bardziej jest on przydatny młodszym zawodniczkom. Kiedy powiedziałem dziewczętom, że jedziemy do miasta, w którym rozgrywano World Grand Prix, były przeszczęśliwe.
Zgrupowanie reprezentacyjnych siatkarek potrwa przez 11 dni, do 1 sierpnia włącznie.
-Podczas zajęć w ostrowieckiej hali chcemy się głównie skupić nad techniką i ?mówieniem wspólnym językiem?, jako zespół, drużyna ? mówi nasz szkoleniowiec. ?Z tą grupą, składającą się  z uczennic klas drugiej i trzeciej gimnazjum, trenuję od niedawna i dotychczas odbyliśmy mało dni treningowych. Każda z zawodniczek  ma jeszcze pewne, niepożądane nawyki i zaległości techniczne. Te zajęcia w Ostrowcu mają na celu ich eliminowanie. Założeniem jest, by każda z dziewcząt prezentowała takie samo wyszkolenie techniczne.
Zespół młodych reprezentantek w listopadzie ubiegłego roku w rosyjskiej Anapie wywalczył srebrny medal w mistrzostwach Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej (EEVZA). Tym samym wywalczył awans do kontynentalnego czempionatu w tej kategorii wiekowej. W styczniu z kolei drużyna wystąpi już na turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy U-17.
-Duża liczba goszczących w Ostrowcu młodych siatkarek zapewne zasili Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku ? mówi Andrzej Peć. ?Z pewnością my, jako trenerzy, będziemy mieli ułatwioną pracę, ale część z nich rozstaje się z nami po wakacjach i nadal będzie trenować w klubie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *