Dlaczego warto wybrać najtańsze ubezpieczenie OC?

Świadczenie usług w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych przez wiele towarzystw ubezpieczeniowych sprzyja konkurencyjności ich ofert, a co się z tym wiąże daje możliwość wyboru zarówno najtańszej jak i najkorzystniejszej pod względem warunków polisy. Dziś niemalże każdy właściciel pojazdu mechanicznego, na którego ustawa z 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych Dz. U. Nr 124, poz. 1152 nałożyła obowiązek ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej OC szuka atrakcyjnych ofert, które nie nadszarpując portfela spełnią jego potrzeby i oczekiwania.
Sposób na tanie ubezpieczenie OC
Działające na rynku branży ubezpieczeń komunikacyjnych towarzystwa dla zachęcenia korzystania ze swoich usług proponują zarówno stałym jak i nowym klientom konkurencyjne pod wieloma względami oferty. Ich atrakcyjność polega nie tylko na obniżeniu składki ubezpieczeniowej, ale również na zastosowaniu zasad naliczania zniżek czy samych warunków zawierania umów.
Jak znaleźć najtańsze OC?
Ponieważ nie każdy posiadacz pojazdu mechanicznego, który jest zobowiązany do wykupienia polisy OC ma dostęp do wszystkich placówek towarzystw świadczących w tym zakresie usługi jedyną możliwość sprawdzenia aktualnych ofert gwarantuje Internet.  Osoby mające zamiar zawrzeć umowę na ubezpieczenie komunikacyjne mogą wykorzystać informacje zawarte na firmowych stronach ubezpieczycieli bądź skorzystać z tak zwanych porównywarek ubezpieczeniowych. Na stronach coraz bardziej popularnych wśród użytkowników internetowych porównywarek ubezpieczeń komunikacyjnych udostępniony jest OC kalkulator, który po wpisaniu niezbędnych informacji dotyczących parametru pojazdu i historii ubezpieczeniowej jego posiadacza w mgnieniu oka wygeneruje dostępne dla niego warianty polis wybranych towarzystw.
Czym kierować się przy wyborze najkorzystniejszego wariantu polisy OC?
Posiadacze pojazdów mechanicznych, których interesuje najtańsze OC, przy wyborze wariantu polisy ubezpieczeniowej powinny dodatkowo przeanalizować jej warunki. Wiele ofert w cenie podstawowej polisy OC oferuje wiele dodatkowych zniżek oraz pakietów między innymi w zakresie ubezpieczenia Assistance, Zielonej karty czy Minicasco. Najniższa składka ubezpieczenia OC nie musi wiązać się z niekorzystnymi warunkami zawieranej umowy o czym warto pamiętać podczas poszukiwań najkorzystniejszych ofert.
Zawieranie umów ubezpieczeniowych drogą online
Coraz większa grupa towarzystw ubezpieczeniowych dla zwiększenia dostępu do swoich ofert proponuje  klientom możliwość pełnego korzystania z kanału internetowego. Obejmuje on nie tylko możliwość zapoznania się z aktualną ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych, ale również możliwością zawarcia umowy drogą online. W wielu przypadkach zdecydowanie się na tę formę zawarcia umowy wiąże się również z możliwością skorzystania z dodatkowych zniżek, które są nie dostępne w tradycyjnej formie sprzedaży.
Przemyślane decyzje i możliwość porównywania aktualnych ofert ubezpieczenia komunikacyjnego pozwala każdemu posiadaczowi pojazdu mechanicznego wybrać najkorzystniejszy dla siebie wariant wysokości składki idealnie dopasowanej do możliwości portfela

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *