„Nuty wspomnień” Mirosławy Dudy

To najnowszy tomik poezji ostrowieckie j autorki, która jest aktywną słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku od dziesięciu lat.
W 2008  r. znalazła się w gronie członków Literackiego Klubu ?Aspekt?. ?Nuty wspomnień? gromadzą zróżnicowane nastrojowo i tematycznie wiersze. Jest w nich tęsknota, czasami smutek i żal, lecz przeplatane żartem i radością. Jest to też spojrzenie dojrzałej kobiety na otaczającą rzeczywistość i realne zjawiska, które temu towarzyszą.
Dużo miejsca w swoich strofach autorka poświęca przyrodzie. Wątkiem często pojawiającym się w wierszach poetki jest samotność oraz ulotność chwil, ale też wskazówki, jak być szczęśliwym i mieć nadzieję. Poetka publikuje swoje strofy w miesięcznikach literackich, biuletynach i okazjonalnie wydawanych almanachach. Jest laureatką Mikołajkowego Turnieju Jednego Wiersza w Starachowicach, zdobywczynią I wyróżnienia w Wiosennym Turnieju Jednego Wiersza w Starachowicach. Zdobyła również wyróżnienie w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Prozatorskiego w 2016 r. i w konkursie literackim na IX Ogólnopolskich juwenaliach Trzeciego Wieku w Warszawie. M. Duda dotychczas wydała dwa tomiki poezji: ?Gdzie jestem? w 2010 r. i ?Karuzela uczuć? w 2012 r. Jest niezwykle otwartą i ciepłą osobą, z dużym poczuciem humoru i życzliwością dla innych. Uśmiechem i pogodą ducha zaraża wszystkich wokół. W swoich wierszach ukazuje także relacje z ludźmi, które są dla niej ważne, często z perspektywy zjawisk natury. Z pisanych wierszy wyłania się obraz silnej kobiety, która nie poddaje się przeciwnościom losu i nie traci nadziei. M. Duda aktywnie uczestniczy w inicjatywach uniwersyteckich.
Angażuje się nie tylko w sekcję literacką, ale również taneczną, teatralną i kabaretową oraz śpiewa w chórze UTW. Stąd też podczas spotkania promującego najnowszy tomik, nie zabrakło prezentacji artystycznej Chóru UTW.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *