Król ogrodów działkowych

W dniu 2 sierpnia 2017 r., policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich z ostrowieckiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do altanek na terenie ogródków działkowych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

-Do trzech włamań doszło w ostatnim tygodniu lipca 2017 roku ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Łupem sprawcy padły: dwie kosiarki, dwie podkaszarki, przedmioty użytkowe, narzędzia ogrodnicze i różnego rodzaju kable. 18-letni włamywacz spowodował straty na szkodę właścicieli na łączną kwotę blisko 1.400 zł. W trakcie wykonywanych w tej sprawie czynności, policjanci odzyskali większość skradzionego mienia. Jedna z podkaszarek została zabezpieczona w jednym z lombardów, mieszczącym się na terenie miasta. Natomiast kolejne tego typu urządzenie oraz dwie kosiarki zostały odnalezione w zaroślach w pobliżu miejsca zdarzenia sprawcy.

Jak się okazało, ostrowczanin był poszukiwany do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za dokonanie  rozboju. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *