Siatkarki KSZO rozpoczęły treningi. Miros, Skrzypkowska, Łyszkiewicz, Sosnowska, Bryda… (zdjęcia)

Dziś, w poniedziałkowe popołudnie, siatkarki KSZO rozpoczęły przygotowania do swego czwartego sezonu w Orlen Lidze. Jakie zawodniczki ujrzeliśmy na pierwszym treningu?
Trener Adam Grabowski może liczyć na Olgę Pauliukouskayę, Katarzynę Szałankiewicz i Paulinę Stroiwąs, które występowały w KSZO w poprzednim sezonie. Olga na razie nie bierze udziału w zajęciach przygotowując się z reprezentacją Białorusi do udziału w mistrzostwach Europy.

Na pierwszym treningu KSZO zobaczyliśmy przyjmującą, 28-letnią Natalię Skrzypkowską, ostatnio występującą w BKS Bielsko ? Biała, a wcześniej w Gedanii Gdańsk, Atomie Trefl Sopot, Budowlanych Łódź, MKS Dąbrowa Górnicza i Muszyniance Muszyna.
Obecna była także przyjmująca, 27-letnia, mierząca 180 cm wzrostu Katarzyna Bryda. Jest wychowanką UKS Culmenu Chełmno, byłą reprezentantką Polski kadetek oraz juniorek. W latach 2009-2013 była zawodniczką Budowlanych Łódź, zaś od sezonu 2015/2016 zawodniczką ŁKS Commercecon Łódź.
Na treningu rozpoznaliśmy również dwie były byłe siatkarki Muszynianki Muszyna. Środkową, 25-letnią Justynę Sosnowską, wychowankę Pałacu Bydgoszcz oraz Koletę Łyszkiewicz, 24-letnią atakującą.
W zajęciach z zespołem ostrowieckim brała udział 32-letnia Anna Miros, bardziej znaną pod panieńskim nazwiskiem Podolec. Jednak do jej ewentualnych występów w barwach KSZO daleka droga. Jeśli jednak zagrałaby w pomarańczowo ? czarnej ekipie, to z pewnością byłby to hit transferowy. Nasz zespół miałby w kadrze mistrzynię Europy w 2003 roku, słynną przedstawicielkę drużyny ?Złotek?, olimpijkę z Pekinu. Anna Miros, to była zawodniczka BKS Bielsko-Biała, Asystelu Novara, Dinama Bukareszt, Awtodora-Mietar Czelabińsk, Atomu Trefl Sopot i Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza.
W KSZO powinna także występować, nieobecna na razie w Ostrowcu, rozgrywająca reprezentacji Słowacji, 23-letnia Barbora Kosekova. To mierząca 178 cm wzrostu zawodniczka urodzona w Bratysławie. W reprezentacji naszych południowych zadebiutowała w 2015 roku, zaliczając w niej dotychczas 31 meczów. Ostatnio występowała w czeskim klubie VK Kralovo Pole Brno. Jako kadetka grała w niemieckim VVG Grimma, a później w bratysławskich klubach SSK Bilikova, VK Doprastav i VK Slavia EU. Jest podwójną mistrzynią Słowacji.
Wszystko wskazuje też na to, że KSZO pozyska uzdolnioną siatkarkę młodego pokolenia, 20-letnią atakującą Agnieszkę Cur, wychowankę UKS Sobieski Lublin, a ostatnio siatkarkę rzeszowskiego Developresu.

Niewykluczone, że w KSZO występowała będzie także na pozycji rozgrywającej, 39-letnia  Agnieszka Rabka, trzykrotna mistrzyni Polski, która ostatnio występowała w ekipie Muszynianki Muszyna.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *