No to w sobotę początek piłkarskiego sezonu! Rusza sprzedaż karnetów!

Od środy, 9 sierpnia, rusza sprzedaż karnetów na mecze trzecioligowej jedenastki KP KSZO 1929. Karnet w cenie 80 zł obejmuje dziewięć meczów, który nasz zespół rozegra na boisku przy ul. Świętokrzyskiej. Karnety można nabywać w godz. 10-15. Klub informuje, że ze względu na wymogi imprezy masowej przy zakupie karnetu należy mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.
No to w sobotę początek piłkarskiego sezonu!
?Nie myślimy o awansie??
DSC_6695-Startujemy do nowego sezonu przede wszystkim z nadzieją  na dobrą grę, którą chcemy w każdym meczu demonstrować naszym kibicom ? mówi trener, Tadeusz Krawiec. ?Udało nam się zbudować dość ciekawy zespół, który ? liczę na to ? po zmianach kadrowych będzie się rozkręcał z meczu z mecz. Trudno mówić o naszych słabych i mocnych stronach. Zweryfikuje to, jak zwykle, boisko. Na pewno najciężej będzie nam, po odejściach Klaudiusza Łatkowskiego i Michała Stachurskiego, uzupełnić luki w defensywie. Dlatego najbliższy tydzień poświęcimy na doskonalenie gry obronnej.
Tadeusz Krawiec podkreśla, że zespół nie ma postawionego celu, jakim jest awans do II ligi. Drużyna została przebudowana, wymaga boiskowego okrzepnięcia, wielu zawodników zadebiutuje w rozgrywkach III ligi i tak naprawdę swoją wartość powinna pokazać chyba dopiero w rundzie wiosennej.
-Nie nastawiamy się na awans, więc nie przybędzie mi siwych włosów ? jak zwykle wszystko obraca w żart nasz szkoleniowiec.
Sobotnie sparingi
W generalnym sprawdzianie przed rozpoczynającym 12 sierpnia (o godz. 17) rundę jesienną meczem IV grupy III ligi z Karpatami Krosno, piłkarze KP KSZO 1929 wygrali przy Świętokrzyskiej w minioną sobotę z czwartoligowym ŁKS Łagów 5:0 (5:0) oraz ulegli w eksperymentalnym składzie juniorom Legii Warszawa 1:5 (1:2).
W meczu z ŁKS Łagów na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Michał Grunt w 6 i 10 min., Patryk Cheba w 23, Tomasz Persona w 27 (z rzutu karnego) i Kamil Dziadowicz w 43 min.
W tym spotkaniu KSZO zagrał w składzie: Zacharski ? P.Cheba, Sołtykiewicz, Kudryavtsev, Janik ?  Persona, Puton, Czajkowski, Sarwicki, Dziadowicz ? Grunt. Po przerwie na murawie pokazali się: Krupa, Mężyk, D.Cheba, Mikołajek, Jamróz.
Mecz został rozstrzygnięty w I połowie. Mimo, iż nasi piłkarze zdobyli w niej pięć bramek trener Tadeusz Krawiec i tak narzekał na skuteczność. Nic dziwnego, bo Michał Grunt, który zdobył dwa gole, przynajmniej jeszcze dwukrotnie powinien umieścić piłkę w siatce. Ładnym strzałami popisali się Patryk Cheba i Kamil Dziadowicz, a Tomasz Persona precyzyjnym uderzeniem zmusił do kapitulacji z rzutu karnego jeszcze nie tak dawno występującego w naszym klubie Alexa Szrama. Dodajmy, że ?Persi? wystąpił w roli ofiary i kata. Ofiary, bo to na nim był faul w ?szesnastce? i kata, bo egzekutora jedenastki.
W meczu z Legią, w którym w składzie KSZO wystąpili m.in. Krupa, D.Cheba, Mężyk, Łokieć, Mąka, Mikołajek, Tymoszuk. Honorowe trafienie zanotował w 40 min. Kamil Jakubowski.
Opuścili zespół
Po zakończeniu sezonu jako pierwszy nasz klub zdecydował się opuścić bramkarz, Stanisław Wierzgacz, który przeniósł się do Wisły Sandomierz. Klaudiusz Łatkowski i Michał Stachurski, filary naszej defensywy, powiesili buty piłkarskie na kołku. Pierwszy uczynił to z powodów zdrowotnych, a drugi finansowych, gdyż znalazł intratną pracę w Danii. Drużynę opuścił także środkowy pomocnik, Fabian Burzyński. Mateuszowie: Podstolak i Mianowany będą występowali w ekipie beniaminka III ligi, Wólczance Wólka Pełkińska. Kamil Bełczowski przeniósł się do Alitu Ożarów, a Hubert Tylec nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z ostrowieckim klubem.
Nowi piłkarze i plejada młodzieżowców w kadrze
Po odejściu Stanisława Wierzgacza stało się jasne, że najpierw będziemy musieli pomyśleć o solidnym bramkarzu. Dlatego cieszymy się, że z wojaży w Stalowej Woli, Świdniku i Tychów powrócił na linię bramki KSZO nasz wychowanek, 22-letni Konrad Zacharski. Zapowiada się, że będziemy mieli z niego wielką pociechę, bo ?Zachar? pokazał już co umie choćby w konkursie rzutów karnych w meczu z Wartą Poznań, po których awansowaliśmy do I rundy Pucharu Polski.

DSC_6882
Wszyscy mamy nadzieję, że grą w defensywie pokieruje 25-letni Ukrainiec, Vladyslaw Kudryavtsev. Ten mierzący 188 cm wzrostu piłkarz świetnie czuje się w grze na pozycji środkowego lub bocznego obrońcy. To były gracz Stali Kamianskie, Bukowyny Czerniowce, Hetmana Zamość i Świtu Skolwin. Ciekawym nabytkiem, przymierzanym ? jak się zorientowaliśmy – przez trenera Tadeusza Krawcy do gry na lewej obronie jest 20-letni Michał Janik, wychowanek Legionu Radom, były gracz Broni i Radomiaka, Pilicy Białobrzegi, a ostatnio Energii Kozienice.
W środku pola przydatni powinni okazać się 23 ?letni Kamil Jakubowski, który ostatnio występował w ekipie Podlasia Biała Podlaska oraz 21-letni Włodzimierz Puton, wychowanek Radomiaka Radom, który ostatnio występował w Pilicy Białobrzegi. W tej formacji występowali będą także powracający do gry KSZO Rafał Gil i nasz wychowanek, Mateusz Mąka.
W kadrze KSZO jest kilku nowych młodzieżowców. Musimy ich mieć w składzie. Zgodnie z przepisami na murawie musi ich przebywać dwóch. Dlatego nasz klub pozyskał kilku młodych i perspektywicznych graczy. Pierwszym z nich jest 18-letni, mierzący 181 cm wzrostu Stanisław Sarwicki. To wychowanek Juventy Starachowice, z której w 2014 roku odszedł do Ruchu Chorzów. W śląskim klubie występował w trzecioligowych rezerwach. Gra na pozycji defensywnego pomocnika.
Drugim z nich jest Kacper Kokosza. To 19-letni wychowanek Radomiaka Radom, który występował w młodzieżowej ekipie GKS Bełchatów, a ostatnio w Energii Kozienice, z której powrócił do Radomiaka. Gra na pozycji stopera.
DSC_6971Trzecim z nich jest 19-letni napastnik, Bartłomiej Tymoszuk. To wychowanek Huraganu Międzyrzec Podlaski, który w wieku 15 lat został zawodnikiem Cracovii Kraków.
Nasi trenerzy, włodarze klubu i kibice bardzo ciepło przyjęli powrót na Świętokrzyską Łukasza Jamroza, 27-letni snajpera naszej drużyny z 10 golami na koncie w ubiegłym sezonie, który po sezonie zdecydował się opuścić zespół i wyjechać do Krakowa. Co prawda, jak się wydaje, Łukasz ma nieco zaległości treningowych, ale z pewnością szybko odbuduje formę i będziemy mogli liczyć na jego snajperskie umiejętności. Łukasz zawarł z klubem porozumienie, że będzie mógł w każdej chwili odejść z KSZO, jeśli pojawi się dla niego dobra propozycja gry w innym klubie.
Co słychać w Karpatach?
Karpaty Krosno, nasz sobotni rywal, pozyskał obrońcę Marcina Świecha, który ostatnio grał w JKS-ie Jarosław. Z krośnieńskim klubem nową umową związał się także napastnik Dawid Cempa. Do drużyny ma dołączyć także napastnik Jakub Wcisło, który ostatnio występował w TS Węgrzce. W ostatnim meczu sparingowym Karpaty pokonały czwartoligowy Wisłok Wiśniowa 4:0, po dwóch golach Nowaka oraz Pelca i Stasza. Trener Adam Fedoruk testował w tym spotkaniu napastnika z Bałkanów, ale ostatecznie ten gracz nie zagra w klubie z Podkarpacia.
Przed nami
1 kolejka: Wiślanie Jaśkowice – Stal Rzeszów (11 sierpnia, 17:30), Wisła Sandomierz – Soła Oświęcim (12 sierpnia, 17:00); Chełmianka Chełm – MKS Trzebinia/Siersza (12 sierpnia, 17:30); Wólczanka Wólka Pełkińska  – Spartakus Daleszyce (12 sierpnia, 17:00); Orlęta Radzyń Podlaski – JKS 1909 Jarosław (12 sierpnia, 17:00); Avia Świdnik – Unia Tarnów (12 sierpnia, 13:00); KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Karpaty Krosno (12 sierpnia, 17:00); Podhale Nowy Targ – Motor Lublin (12 sierpnia, 17:00); Resovia – Podlasie Biała Podlaska (12 sierpnia, 17:00).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *