Myślała, że pomaga synowi…

W dniu 10 sierpnia 2017 r., w godzinach popołudniowych do 87-latki w Ostrowcu Świętokrzyskim, zadzwonił mężczyzna podający się za jej syna.
-Kobieta uwierzyła, że rozmawia z synem ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Powiedział, że potrzebuje pieniędzy, ponieważ miał wypadek i musi wypłacić zadośćuczynienie dla pokrzywdzonych w zdarzeniu. Następnie z 87-latką przez telefon rozmawiał rzekomy policjant, który potwierdził, że potrzebne są pieniądze i że za chwilę po odbiór gotówki ktoś przyjdzie.  W tym samym czasie przy posesji stał już młody mężczyzna. Kobieta przekazała mu pieniądze w kwocie 6 tys. złotych.
Po pewnym czasie pokrzywdzona nawiązała kontakt telefoniczny z rodziną. Wtedy zorientowała się, że została oszukana.
Policjanci ostrzegają! Oszuści „na wnuczka” i „na policjanta” wciąż wyłudzają pieniądze od starszych ludzi. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Rozmawiajmy z nimi o oszustach.
Ofiarą oszustwa padają zazwyczaj starsze osoby, którym człowiek podający się np. za policjanta ?poleca? wypłacić ze swojego konta pieniądze w jak najwyższej kwocie, a następnie przekazać mu je w celu zabezpieczenia ? jako funkcjonariuszowi Policji. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Oszuści wykorzystują najczęściej zaufanie, chęć pomocy, litość i „dobre serce” ludzi.
W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy o tym fakcie Policję, osobiście bądź telefonicznie pod numerem telefonu 997 lub 112.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Myślała, że pomaga synowi…

  • 16/08/2017 at 06:27
    Permalink

    nie żałuje takich naiwnych głupich ludzi

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *