Przedsezonowe potyczki szczypiornistów KSZO na turnieju w Końskich

Zacięta rywalizacja w Końskich
W miniony weekend szczypiorniści KSZO występowali w Końskich w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Prezesa KSSPR. Zawody wygrali zawodnicy AZS AWF Biała Podlaska. Drugie miejsce zajęli gospodarze, czyli KSSPR Końskie, a trzecie KSZO.
Podczas dwudniowego turnieju kibice w Końskich mogli obejrzeć 10 meczów z udziałem pięciu, pierwszoligowych zespołów. Po pierwszym dniu turnieju dwie drużyny miały na koncie komplet zwycięstw: KSSPR i AZS AWF. I te dwie ekipy rozegrały w sobotnie popołudnie mecz o pierwsze miejsce. Lepszymi okazali się akademicy z Białej Podlaskiej, którzy zwyciężyli gospodarzy i tym samym zdobyli puchar Prezesa KSSPR Końskie. Trzecie miejsce przypadło naszej drużynie, czwarte z Radomia, a piąte z Łodzi. Zawodnicy z Białej Podlaskiej nie tylko wygrali wszystkie spotkania, ale zdobyli najwięcej bramek, tracąc przy tym ich najmniej. Najlepszym strzelcem został konecczanin Patryk Mastalerz, zdobywca 23 bramek. Najlepszym zawodnikiem wybrano Denisa Vołynceva z Białej Podlaskiej, natomiast najlepszym bramkarzem konecczanina Patryka Wnuka.
Mecze w Końskich rozgrywano dwa razy po 25 minut. Trener Mariusz Jurasik rotował składem, szukając optymalnych ustawień, zarówno w grze obronnej, jak i ofensywnej. W jednym ze spotkań na pozycji obrotowego występowali nawet nominalnie rozgrywający, Daniel Goliszewski i Witalij Kożeniewski. Najwięcej uwag nasz szkoleniowiec miał do gry obronnej, ale wynik nie miał żadnego znaczenia. Najważniejsze było zgrywanie zespołu.
Wyniki i końcowa tabela turnieju w Końskich:
*KSSPR Końskie ? UKS Politechnika Anilana Łódź 24:23 (14:10)
*KS Uniwersytet Radom ? KS AZS-AWF Biała Podlaska 24:25 (15:12)
*UKS Politechnika Anilana Łódź ? KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 20:27 (11:10)
*KSSPR Końskie ? KS Uniwersytet Radom 28:25 (14:13)
*KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski ? KS AZS-AWF Biała Podlaska 27:29 (13:14)
*UKS Politechnika Anilana Łódź ? KS Uniwersytet Radom 21:22 (8:12)
*KSSPR Końskie ? KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 24:21 (10:10)
*KS AZS-AWF Biała Podlaska ? UKS Politechnika Łódź 25:15 (12:10)
*KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski ? KS Uniwersytet Radom 27:22 (17:9)
*KSSPR Końskie ? KS AZS-AWF Biała Podlaska 17:26 (12:15)

1.KS AZS-AWF Biała Podlaska                     4    12    105:83
2.KSSPR Końskie                                              4    9    93:95
3.KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.                4    6    102:95
4.KS Uniwersytet Radom                               4    3    93:101
5.UKS Politechnika Anilana Łódź               4    0    79:98
Poszczególne drużyny wystąpiły w następujących składach (w nawiasie liczba zdobytych bramek przez zawodników):
KS AZS-AWF Biała Podlaska: Michał Banaś 8, Przemysław Urbaniak 14, Jakub Wańkowicz 3, Mateusz Ziółkowski 8, Maxim Kruczkow 12, Bartosz Warmijak 17, Michał Bekisz 7, Marcin Stefaniec 9, Denis Vołyncev 8, Karol Nowicki 3, Norbert Maksymiuk 6, Karol Małecki 9, Łukasz Kandora 1, Łukasz Adamiuk, Damian Chmurski. Trener Dimitri Tichon.
KSSPR Końskie: Patryk Wnuk, Daniel Szot, Artur Rurarz 4, Ernest Pilarski 15, Krzysztof Bernacki 10, Patryk Mastalerz 23, Kuba Świercz, Bartosz Woś, Piotr Gasin 12, Michał Napierała 4, Kacper Gębski 2, Przemysław Matyjasik 9, Kacper Kucharczyk, Krzysztof Słonicki, Sebastian Smołuch 10, Dawid Maleszak 3, Bartosz Sękowski 1. Trener Robert Napierała.
KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski: Witalij Kożeniewski 2, Kacper Grabowski 7, Damian Falasa 9, Maciej Jeżyna 5, Maciej Cukierski 3, Bartosz Kogutowicz 10, Dimitrij Afanasjev 9, Maciej Stańko 5, Łukasz Telka 8, Daniel Goliszewski 18, Kamil Kieloch 6, Grzegorz Sobut 10, Mateusz Antolak 2, Grzegorz Hubka, Krystian Wędrak 7, Karol Szewczyk, Michał Piątkowski, Damian Zając. Trener Mariusz Jurasik.
KS Uniwersytet Radom: Krzysztof Markowski, Paweł Socha 4, Paweł Kowalczyk 11, Adrian Gruszczyński 5, Mateusz Wiak 7,Grzegorz Mroczek 9, Mateusz Jurgilewicz 10, Mikołaj Baran, Łukasz Sulima, Piotr Pawelec 4, Piotr Pezda 15, Radosław Pomiankiewicz 9, Marek Kubajka 9, Sebastian Włoskiewicz 6, Rafał Banaczek 4, Marcin Hernik. Trener Mariusz Grela.
UKS Politechnika Anilana Łódź: Przemysław Jankowski 7, Damian Wawrzyniak 22, Daniel Strzebiecki 7,Adrian Kucharski 7,Kamil Witkowski 8, Mikołaj Misiak 5, Oskar Gawski 1, Damian Skowroński, Bartosz Pawlak, Kamil Katusza 3, Kuba Winiarski 3, Szymon Krajewski 11, Patryk Bara, Tomasz Wojciechowski 3, Sergiusz Przybylski 2, Dawid Bilichowski, Mateusz Oklejak, Kacper Antosik. Trener Michał Matyjasik.
Teraz Mielec, Puławy, Radom?
W najbliższą środę, 23 sierpnia, dojdzie w Mielcu do rewanżu KSZO ze Stalą za mecz rozegrany przed dwoma tygodniami. 25 sierpnia podopieczni trenerów Jurasika i Radowieckiego zmierzą się w Puławach z Azotami. 30 sierpnia pojadą zaś do Radomia na mecz z tamtejszym beniaminkiem ? KS Uniwersytet. Przypomnijmy, że 2 września w hali przy ul. Świętokrzyskiej odbędzie Turniej o Puchar Odlewni, do którego zaproszono pierwszoligowe ekipy Uniwersytetu Radom i SPR Tarnów. KSZO zainauguruje sezon 9 września wyjazdowym meczem derbowym z KSSPR Końskie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *