Aż 44 klasy w szkole na osiedlu Stawki

W ostrowieckich szkołach podstawowych i przedszkolach kończą się prace remontowe.
Zaczynają się już przygotowania do nowego roku szkolnego. Dzieci i młodzież wyjątkowo zaczną naukę dopiero 4 września. Wakacje będą więc dłuższe niż w latach poprzednich.
W okresie mijających już wakacji, w placówkach szkolnych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, nie były prowadzone poważniejsze inwestycje i remonty, za to w wielu szkołach wykonywano drobne prace, które miały na celu dostosowanie bazy do nowych potrzeb. Jan Malinowski, naczelnik wydziału edukacji, podkreśla, że dyrektorzy szkół, którzy najlepiej orientują się w potrzebach, otrzymali pieniądze na wszystkie zgłoszone wnioski.
Rozpoczynający się rok szkolny z uwagi na wprowadzaną reformę i nowy ustrój szkolny, będzie trudnym okresem i sprawdzianem umiejętności kadry kierowniczej placówek oświatowych. W dalszym ciągu daje się we znaki niż demograficzny. W szkołach podległych gminie rozpocznie naukę mniej dzieci i młodzieży niż w poprzednich latach. Wyjątkowo trudny dla gminnej oświaty z uwagi na spadek liczby uczniów i oddziałów będzie też przyszły rok. Najwięcej, bo aż 44 oddziały szkolne będą w roku szkolnym 2017/18 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 14 na Stawkach. W Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 utworzone zostaną 32 klasy, a w PSP Nr 1, o którą tak się obawiano, że nie zdoła pomieścić dzieci – 27 oddziałów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *