Przegrana szczypiornistów KSZO z brązowymi medalistami mistrzostw Polski

Azoty Puławy – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 33:22 (16:10).

Azoty Puławy: Bogdanov, Dupjachanec ? Gumiński 5, Panic 4, Kowalczyk 4, Seroka 4, Podsiadło 3, Titow 3, Łyżwa 2, Jurecki 2, Prce 2, Orzechowski 1, Skrabania 1, Grzelak 1, Masłowski 1, Jarosiewicz, Kasprzak. Trener: Daniel Waszkiewicz.

KSZO Odlewnia: Szewczyk, Piątkowski – Kożeniewski 1, Grabowski, Bulski 1, Falasa 4, Jeżyna 2, Cukierski 2, Kogutowicz, Stańko 2, Ananasjev, Telka 1, Goliszewski, Kamil Kieloch 3, Hubka 2, Wędrak 1. Trener: Mariusz Jurasik.

Kary: Azoty – 8 min.; KSZO – 2 min.

Piłkarze ręczni KSZO rozegrali, po Stali Mielec, kolejny sparingowy mecz z superligowym zespołem. Tym razem gościli w Puławach, w których zmierzyli się z brązowym medalistą mistrzostw Polski, Azotami. Przegrali, choć momentami toczyli wyrównany mecz.
W I połowie ostrowczanie remisowali 4:4, a później puławska siódemka osiągnęła dwu, trzybramkową przewagę, którą powiększyła dopiero w końcówce tej odsłony spotkania. Z kolei na początku II połowy podopieczni trenera Mariusza Jurasika – po trzech celnych rzutach Damiana Falasy – zniwelowali straty do stanu 17:19 i 18:20. Nie udała się jednak sztuka tak dobrej gry na dłuższym dystansie i renomowani szczypiorniści Azotów wygrali ostatecznie różnicą 11 bramek.
2 września w hali przy ul. Świętokrzyskiej odbędzie Turniej o Puchar Odlewni, do którego zaproszono pierwszoligowe ekipy Uniwersytetu Radom i SPR Tarnów. KSZO zainauguruje sezon 9 września wyjazdowym meczem derbowym z KSSPR Końskie.