Siatkarki KSZO jadą na międzynarodowy turniej do Gliwic

Nasze siatkarki, po żmudnych zajęciach przygotowawczych, wreszcie będą mogły cieszyć się grą.
W dniach od 2 do 3 września wystąpią w gliwickiej hali przy ul. Kaszubskiej w Międzynarodowym Turnieju w Siatkówce Kobiet. Będą rywalizowały z gospodyniami turnieju z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, a także reprezentacją Gruzji ? finalistą Mistrzostw Europy w Siatkówce Kobiet. Do Gliwic przyjedzie również Slavia EU Bratislava ? aktualny mistrz Słowacji.

Harmonogram turnieju w Gliwicach:

Sobota, 2 września:
10.00 ? KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? GRUZJA
16.00 ? Gruzja ? SLAVIA Bratysława
18.00 ? KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? KŚ AZS PŚ Gliwice

Niedziela, 3 września:
10.00 ? KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? ? SLAVIA Bratysława
12.00 ? GRUZJA ? KŚ AZS PŚ Gliwice
17.00 ? SLAVIA Bratysława ? KŚ AZS PŚ Gliwice

W jakim składzie? Z Paris Saint Cloud do KSZO?
Do Gliwic w barwach KSZO pojadą: Katarzyna Szałankiewicz, Paulina Stroiwąs, Natalia Skrzypkowska, Katarzyna Bryda, Justyna Sosnowska, Koleta Łyszkiewicz, Anna Miros, Agnieszka Cur, Alicja Markiewicz, Agnieszka Rabka, Marta Biedziak. Z grona tych zawodniczek nie przedstawialiśmy jeszcze 24-letniej Marty Biedziak, która ? na co wszystko wskazuje ? będzie naszą drugą rozgrywającą. Ta siatkarka od sezonu 2015/2016 występowała we francuskiej ASPTT Miluza, a od sezonu 2016/2017 w stołecznej drużynie SF Paris Saint Cloud. Kluby te uczestniczą w rozgrywkach francuskiej PRO A. Marta Biedziak występowała w reprezentacji Polski juniorek. W Orlen Lidze broniła barw Pałacu Bydgoszcz.
Do roli drugiej rozgrywającej przymierzana była wcześniej Adrianna Wróblewska, ostatnio występująca w Chemiku Police, ale trener Adam Grabowski, który w miniony czwartek uczestniczył w Warszawie w szkoleniu oraz oglądał ceremonię otwarcia mistrzostw Europy i mecz Polska ? Serbia na Stadionie Narodowym, zmienił decyzję.
Magdalena Soter i Joanna Kapturska nadal w KSZO?
Jak poinformował nas prezes Grzegorz Szymański, niewykluczone, że wciąż w KSZO występowały będą Magdalena Soter i Joanna Kapturska, tak udanie poczynające sobie w naszej ekipie w ubiegłym sezonie. Ta kwestia powinna się rozstrzygnąć na dniach. Być może obie zawodniczki pojada nawet z zespołem na turniej do Gliwic. W ekipie naszych siatkarek, której kadra ma liczyć 12 zawodniczek, panuje dobra atmosfera. Katarzyna Bryda po kontuzji i Katarzyna Szałankiewicz po drobnym urazie trenują normalnie. Wszystko wskazuje z kolei na to, że o ewentualnym transferze do KSZO Anny Miros zdecyduje rywalizacja na turnieju w Gliwicach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *