Pierwsza przegrana piłkarzy KP KSZO 1929

Piłkarze KP KSZO 1929 przegrali na wyjeździe w 6 kolejce IV grupy III ligi z Sołą Oświęcim 1:3 (0:1).

III liga piłkarska. Grupa IV. *Soła Oświęcim – KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (1:0).

1:0 – Wojciech Jamróz, 36 min.
2:0 – Przemysław Knapik, 58 min.
3:0 – Dawid Dynarek, 64 min. (z rzutu karnego)
3:1 – Dominik Cheba, 78 min.

Soła: Gargasz – Kasolik, Wadas, Drzymont, W.Jamróz ? Gleń, Dynarek (72.Szewczyk), Wawoczny (86.Szymczak), Hałgas (89.Stankiewicz) – Cygnar (90.Bała), Knapik (66.Snadny). Trener: Sebastian Stemplewski.

KSZO 1929: Zacharski ? D.Cheba (82.Jakubowski), Sołtykiewicz, Mężyk, Kurdyvatsev – P.Cheba (55 Kapsa), Sarwicki, Mikołajek (66 Mąka), Puton (62 Czajkowski), Tymoszuk (46.Łokieć) – Ł.Jamróz. Trener: Tadeusz Krawiec.

Sędziował: Piotr Burak (Zamość).

Żółte kartki: Wadas, Snadny – Mężyk, Kurdyvatsev, Sołtykiewicz, Kapsa.

Widzów: 300.

W I połowie nasi piłkarze poświecili się grze defensywnej, ograniczając się do kontrataków. Soła miała przewagę optyczną. W 15 min. Cygnar trafił w słupek naszej bramki, a po główce Kasolika w 37 min. futbolówka zatańczyła na poprzeczce naszej bramki. Pod koniec tej części gry ładnym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Wojciech Jamróz. Kompletnie zaskoczył Konrada Zacharskiego i przegrywaliśmy 0:1.

W II połowie błąd w defensywie wykorzystał Knapik, a po chwili straciliśmy trzeciego gola po rzucie karnym, egzekwowanym – za dotkniecie piłki ręką przez Kamila Sołtykiewicza –  przez Dynarka.  W tym meczu piłka raz jeszcze trafiła w poprzeczkę bramki KSZO po strzale Glenia.

KSZO grał do końca i w efekcie ostrowczanom udało się zdobyć honorowego gola. Jego autorem był Dominik Cheba. Nasi piłkarze domagali się także ?jedenastki? za zagranie jednego z obrońców Soły piłki ręką w polu karnym, ale sędzia nie podzielił ich argumentacji. W sumie, Soła, z którą piłkarzom KSZO zawsze grało się ciężko, odniosła w pełni zasłużoną wygraną. Naszemu zespołowi tym razem nie udało się wypełnić przedmeczowych ustaleń i zszedł z murawy pokonany.

KSZO zanotował pierwszą porażkę w rozgrywkach. 9 września, o 16.00, podopieczni trenera Tadeusza Krawca podejmują ekipę beniaminka, Wiślan z Jaśkowic.