Siatkarki KSZO wygrały międzynarodowy turniej w Gliwicach!

Nasze siatkarki, po żmudnych zajęciach przygotowawczych, w miniony weekend wystąpiły w gliwickiej hali przy ul. Kaszubskiej w Międzynarodowym Turnieju w Siatkówce Kobiet.
Rywalizowały z gospodyniami turnieju z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, a także reprezentacją Gruzji ? finalistą Mistrzostw Europy w Siatkówce Kobiet oraz Slavią EU Bratislava ? aktualnym mistrzem Słowacji. Jak wypadły po raz pierwszy w meczach towarzyskich? Trudno rozmieniać jeszcze naszą grę na drobne, ale podopieczne trenera Adama Grabowskiego wygrały wszystkie trzy mecze i bezapelacyjnie zajęły pierwsze miejsce w turnieju!
Zacznijmy od tego, że KSZO zagrał w Gliwicach w następującym składzie: Katarzyna Szałankiewicz, Agnieszka Cur, Anna Miros, Koleta Łyszkiewicz, Paulina Stroiwąs, Justyna Sosnowska, Natalia Skrzypkowska, Katarzyna Bryda, Alicja Markiewicz, Agnieszka Rabka, Magdalena Soter.
Mecze rozgrywano do czterech setów. W sobotę, w pierwszym z nich siatkarki KSZO pokonały Gruzję 3:1. W takim stosunku uporały się z akademiczkami z Gliwic, które stawiły zdecydowanie większy opór, niż Gruzinki. W pierwszym secie pierwszoligowy team akademiczek wygrał z KSZO 32:30. W drugim gliwiczanki prowadziły 16:10 i 20:16, ale nasza drużyna zwarła szyki, doprowadzając w tej partii do wygranej po walce na przewagi 31:29. Nie mniej wyrównana była trzeciej partia, w której KSZO wygrał 25:23. W czwartym secie rywalki opadły już zupełnie z sił, a ostrowiecka drużyna wygrała wysoko, bo 25:12.
Stało się jasne, że skoro ? także w sobotę – Gruzja pokonała mistrza Słowacji i najsłabszy zespół turnieju ? Slavię Bratysławę 3:0, to w niedzielę wystarczy wygrana z naszymi południowymi sąsiadkami, by zająć 1 miejsce w zawodach. I tak też się stało. Nasze panie odniosły pewne i przekonywujące zwycięstwo 3:0.
Następny turniej, o ?Solną Piłkę?, w którym zagra KSZO, rozegrany zostanie w dniach od 22 do 23 września w Wieliczce. Rywalkami naszych siatkarek będą zespoły Legionovii Legionowo, MKS Dąbrowa Górnicza i gospodyń – 7R Solna Wieliczka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *