Akta osobowe na śmietniku

Jedna z czytelniczek poinformowała nas o aktach osobowych, wyrzuconych do kontenera na śmieci.
Zaraz po naszym sygnale na miejscu pojawili się strażnicy miejscy oraz policjanci. Kontener stał na osiedlu Pułanki przy garażach. O sprawie została powiadomiona Straż Miejska, która po przybyciu we wskazane miejsce potwierdziła pozostawienie dokumentów osobowych. Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze wydziału walki z przestępczością gospodarczą KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jak poinformowała aspirant Maja Słowik z ostrowieckiej komendy policji, funkcjonariusze na miejscu wykonali niezbędne czynności i zabezpieczyli dokumenty.
-Z pozostawionych dokumentów wynika, że pochodzą z już nieistniejącej ostrowieckiej firmy – mówi asp. M. Słowik. Dalsze czynności policji będą prowadzone w kierunku złamania przepisu Kodeksu karnego, mówiącego o tym, że kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokumenty, którymi nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.
W tej sprawie cieszy błyskawiczna reakcja naszej czytelniczki. Czyjeś nieodpowiedzialne zachowanie zostało szybko wykryte i udało się zapobiec nieodwracalnym szkodom. Utrata akt osobowych to często szkody dla zwykłych ludzi, którzy nierzadko starają się o ważne dla nich świadczenia emerytalne i napotykają na mur nie do przebicia.

akta 1

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *