Przed nami V runda MOSiRGutwinRun 2017. Kto na czele klasyfikacji?

W najbliższą niedzielę rozegrana zostanie V runda MOSiRGutwinRun.
Rozegranie czterech rund pozwoliło na stworzenie pierwszych rankingów cyklu biegów V MosirGutwinRun 2017.
Ubiegłoroczny triumfator – bez podziału na kategorie – zarówno w „Półmaratonie na raty”, jak i „Maratonie na raty”, jest na najlepszej drodze, by zdominować również tegoroczną rywalizację. Mowa oczywiście o Sylwestrze Lepiarzu, który z ogromną przewagą przoduje rankingom na obu dystansach (ponad 6 minut w „półmaratonie” i ponad 10 minut w „maratonie”). Równych sobie nie ma również w rywalizacji kobiet Kinga Kacuga. Ba, na krótszym dystansie w klasyfikacji open plasuje się na 3. pozycji, ustępując tylko wspomnianemu Lepiarzowi oraz Łukaszowi Żaczkowi!
W ubiegła sobotę poznaliśmy też przede wszystkim pierwsze zestawienia w klasyfikacjach wiekowych, których najlepsi zgodnie z regulaminem w październiku podczas podsumowania całego cyklu zostaną nagrodzeni. I tak pierwszymi liderami zostali – w „Półmaratonie na raty”: Kinga Kacuga (K-II), Katarzyna Korulczyk (K-III), Adam Stajek (M-13), Sylwester Lepiarz (M-16), Łukasz Żaczek (M-30), Sławomir Majchrzak (M-40) i Jan Harasiuk (M-50), a w „Maratonie na raty”: Kinga Kacuga (K-II), Sylwester Lepiarz (M-16), Konrad Sulik (M-30), Sławomir Niedziela (M-40), Piotr Dasios (M-50) i Jerzy Marczewski (M-60).
Przypomnijmy, że aby zostać sklasyfikowanym należy zaliczyć cztery biegi na jednym z dystansów. Taka sztuka udała się już 40 osobom w biegu na ok. 5km (Półmaraton na raty) oraz 25 osobom w biegu na ok. 10km (Maraton na raty). Również wśród uczestników marszów nordic walking mamy dwie osoby, którym udało się skompletować czterokrotny udział w imprezie i zapracować na pamiątkową koszulkę oraz medal (wręczane będę podczas podsumowania w październiku). Są nimi ostrowczanka Alicja Płeszka i kielczanin Wadim Procko.

*Półmaraton na raty (4 x ok. 5 km):
Kategoria K-II: 1. Kinga Kacuga (Bałtów) – 1:19:41; 2. Natalia Gebka (Truskolasy) – 1:36:11; 3. Agnieszka Sokołowska (Starachowice) – 1:47:49; 4. Monika Styczeń (Ostrowiec Św.) – 1:59:03; 5. Izabela Pietrzyk (Ostrowiec Św.) – 2:10:30
Kategoria K-III: 1. Katarzyna Korulczyk (Ostrowiec Św.) – 1:54:27; 2. Iwona Rutkowska (Ostrowiec Św.) – 1:58:36; 3. Anna Maluha (Ostrowiec Św.) – 2:05:55; 4. Aneta Klepacz (Ostrowiec Św.) – 2:06:40; 5. Olga Kotwa (Ostrowiec Św.) – 2:14:11
Kategoria M-13: 1. Adam Stajek (Ostrowiec Św.) – 1:40:21
Kategoria M-16: 1. Sylwester Lepiarz (Wronów) – 1:12:46; 2. Mateusz Rogoziński (Ostrowiec Św.) – 1:27:48; 3. Przemysław Szafraniec (Ostrowiec Św.) – 1:31:19; 4. Bartosz Pulit (Szewna) – 1:35:50; 5. Wiktor Gronek (Stróża) – 1:38:46; 6. Adrian Polit (Ostrowiec Św.) – 1:41:31; 7. Dawid Wosiek (Ostrowiec Św.) – 1:48:53; 8. Jan Młynek (Ostrowiec Św.) – 1:51:19
Kategoria M-30: 1. Łukasz Żaczek (Ostrowiec Św.) – 1:19:15; 2. Tomasz Dróżdż (Lubienia) – 1:25:21; 3. Konrad Słowik (Ostrowiec Św.) – 1:33:20; 4. Michał Mocoń (Nowa Słupia) – 1:34:14; 5. Tomasz Chmielewski (Ostrowiec Św.) – 1:34:37; 6. Krzysztof Wójcik (Ostrowiec Św.) – 1:46:56; 7. Adrian Małkiewicz (Ostrowiec Św.) – 1:47:49; 8. Sławomir Bober (Ostrowiec Św.) – 1:56:19
Kategoria M-40: 1. Sławomir Majchrzak (Starachowice) – 1:22:05; 2. Paweł Wosiek (Ostrowiec Św.) – 1:23:02; 3. Krzysztof Wąsik (Ostrowiec Św.) – 1:30:18; 4. Rafał Juśko (Ostrowiec Św.) – 1:33:58; 5. Mateusz Czeremcha (Ostrowiec Św.) – 1:37:28; 6. Mariusz Stajek (Ostrowiec Św.) – 1:41:10; 7. Jacek Maluha (Ostrowiec Św.) – 1:45:08; 8. Robert Bęben (Ostrowiec Św.) – 1:49:29; 9. Sebastian Polit (Ostrowiec Św.) – 1:51:16; 10. Ireneusz Gwóźdź (Starachowice) – 1:52:44; 11. Dariusz Szcześniak (Stróża) – 1:54:15; 12. Seweryn Tusiński (Chmielów) – 1:56:17
Kategoria M-50: 1. Jan Harasiuk (Ostrowiec Św.) – 1:55:05
*Maraton na raty (4 x ok. 10 km):
Kategoria K-II: 1. Kinga Kacuga (Bałtów) – 2:53:14; 2. Agnieszka Sokołowska (Starachowice) – 3:50:03
Kategoria M-16: 1. Sylwester Lepiarz (Wronów) – 2:32:06; 2. Karol Gębka (Ostrowiec Św.) – 3:00:47; 3. Damian Brociek (Ostrowiec Św.) – 3:30:30
Kategoria M-30: 1. Konrad Sulik (Ostrowiec Św.) – 2:42:50; 2. Kamil Latkowski (Kielce) – 2:54:51; 3. Łukasz Żaczek (Ostrowiec Św.) – 2:55:34; 4. Łukasz Przybyciński (Ostrowiec Św.) – 2:55:56; 5. Rafał Korulczyk (Bałtów) – 3:04:27; 6. Tomasz Chmielewski (Ostrowiec Św.) – 3:32:42; 7. Michał Mocoń (Nowa Słupia) – 3:33:11; 8. Marcin Czopek (Ostrowiec Św.) – 3:33:39
Kategoria M-40: 1. Sławomir Niedziela (Szewna) – 2:50:38; 2. Robert Gładyś (Starachowice) – 2:52:25; 3. Paweł Wosiek (Ostrowiec Św.) – 2:56:40; 4. Rafał Cichocki (Starachowice) – 3:04:49; 5. Łukasz Krawczyk (Ostrowiec Św.) – 3:13:57; 6. Krzysztof Wąsik (Ostrowiec Św.) – 3:15:37; 7. Sylwester Niewadzi (Serwis) – 3:21:30; 8. Robert Bęben (Ostrowiec Św.) – 3:24:36; 9. Mariusz Karcz (Olszownica) – 3:39:21; 10. Jacek Maluha (Ostrowiec Św.) – 3:56:09
Kategoria M-50: 1. Piotr Dasios (Ostrowiec Św.) – 2:50:06
Kategoria M-60: 1. Jerzy Marczewski (Ostrowiec Św.) – 4:42:04
Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Patronat nad cyklem objęli Prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński, Nadleśnictwo Ostrowiec Św. oraz Fundacja Wychowanie przez Sport – organizator ogólnopolskiej akcji „BiegamboLubię”. Biegi na Gutwinie wspierają Centrum Rehabilitacji Markmed, nowy sklep internetowy skierowany do biegaczy i zlokalizowany w Ostrowcu Św. – Rozbiegani.pl, Piekarnia & Cukiernia Skalski, Restauracja Midori Sushi, Sklep Sportowy Hi-Sport, Kijanka – Myjnia 24h, Hotel Accademia, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Zakład Produkcyjno–Handlowy „Adax”, Strefa 21, Sklep Sportowy Centrum Sport, producent wody mineralnej Staropolska, sklep z odżywkami i suplementami diety triceps.pl, Drogeria „Laydies”, Salon Komputerowy Render 2000, Przychodnia Sport Medical Rehabilitacja, M.B.BUS Transport Osobowy Przewozy Okazjonalne, ostrowiecka restauracja McDonalds, Fitness Klub Centrum, Max Elektro Elektrodom, Hurtownia Papiernicza Signal oraz Impuls Gym & Fitness.
Patronat medialny nad imprezą sprawuje Gazeta Ostrowiecka.
Kolejne terminy V MosirGutwinRun 2017: 5. runda – 17 września, 6. runda – 22 października.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *