Siatkarki KSZO nie zagrają w Orlen Lidze?

Tak, tak, to prawda, ale tylko dlatego, że ze sponsorowania rozgrywek w żeńskiej ekstraklasie siatkarskiej wycofała się firma Orlen. Siatkarki KSZO nie zagrają więc w Orlen Lidze, lecz w Lidze Siatkówki Kobiet.
-Informuję, że zgodnie z decyzją naszego dotychczasowego partnera, współpraca pomiędzy Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej S.A. a PKN ORLEN zostaje zakończona ? mówi Wojciech Czayka, prezes zarządu Profesjonalej Ligi Piłki Siatkowej. – Przypomnijmy, że dzięki wsparciu naszego sponsora tytularnego przez ostatnie kilka lat prowadziliśmy kilka bardzo ważnych projektów dla przyszłości siatkówki. Największy z nich dotyczył rozgrywek Młodej Ligi i Młodej Ligi Kobiet. ? Dziękujemy za wsparcie, które PKN ORLEN okazywał nam w ostatnich latach. Przed nami jednak nowe wyzwania i nowe szanse. Prowadzimy rozmowy z nowymi potencjalnymi partnerami. O ich wynikach będziemy informować na bieżąco.
Tymczasem w hali KSZO nasze siatkarki pieczołowicie przygotowują się do sezonu. Od razu śpieszymy z informacją o wyjątkowym pechu Katarzyny Szałankiewicz. Nasza podstawowa przyjmująca nabawiła się bowiem kontuzji, czeka ją zabieg, po którym do gry będzie gotowa najprawdopodobniej dopiero w listopadzie. Na szczęście, pozostałe zawodniczki – Agnieszka Cur, Anna Miros, Koleta Łyszkiewicz, Paulina Stroiwąs, Justyna Sosnowska, Natalia Skrzypkowska, Katarzyna Bryda, Alicja Markiewicz, Agnieszka Rabka, Magdalena Soter ? są zdrowe.
Jak się dowiedzieliśmy, na pewno w naszej drużynie występowała będzie Magdalena Soter. Ważą się natomiast losy Anny  Miros. W klubie nie ukrywają, że najważniejszą w sprawie ewentualnej umowy będzie kwestia finansowa. Coraz odleglejszą jest z kolei sprawa zatrudnienia w KSZO Joanny Kapturskiej, która w ostatnim czasie prowadziła intensywne rozmowy z prezesem, Grzegorzem Szymańskim. Pewne jest to, że nasz zespół poszukuje jeszcze atakującej. Oczekuje również na dołączenie do drużyny, ale to już po mistrzostwach Europy, naszej libero. Olga Pauliukouskaya z pewnością wróci do naszego miasta w dobrej formie. W tym tygodniu spodziewany jest przyjazd do Ostrowca awizowanej już przez nas rozgrywającej Marty Biedziak, która ostatnio występowała na parkietach ekstraklasy we Francji, reprezentując klub SF Paris Saint Cloud. To m.in. była siatkarka Pałacu Bydgoszcz.
Nasze siatkarki w dniach od 22 do 23 września wystąpią na turnieju w Wieliczce. Rywalkami naszych siatkarek będą zespoły Legionovii Legionowo, MKS Dąbrowa Górnicza i gospodyń – 7R Solna Wieliczka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *