Po latach seniorska piłka wodna wróciła do Ostrowca. Waterpoliści KSZO podbili serca kibiców!

W miniony weekend emocjonowaliśmy się rozgrywanym  na Pływalni Rawszczyzna waterpolowym Pucharze Polski seniorów, w którym nasz młody zespół sprawił niespodziankę i zajął 5 miejsce.
W ćwierćfinale piłkarze wodni KSZO zagrali z WTS Polonią Bytom i już w pierwszym minucie meczu dostali burzę braw, bo Wiktor Pałasz ?śrubą?, a jakże z obrotu, pokonał bramkarza WTS. Bytomianie przyjechali do Ostrowca wprost ze zgrupowania w Serbii, wzmocnieni dwójką zawodników z Ukrainy, a mimo to nasz młody zespół, złożony przecież z 16 i 17 -latków, stawiał rywalom czoła. Owszem przegrał, ale zyskał sympatię kibiców, którzy ? jak się wydaje ? będą temu zespołowi wierni na długie lata.

W sobotnie popołudnie nasza drużyna sprawiła ogromną niespodziankę, pokonując łódzkiego Neptuna, który w minionym sezonie bił się w barażach z GKPW Gorzów Wlkp. o awans do waterpolowej ekstraklasy. To dobry prognostyk przed zbliżającymi się rozgrywkami seniorskimi w I lidze.

????????????????????????????????????

W opinii trenera
Robert Serwin: -W starciu z takim gigantem jak WTS Bytom nie mieliśmy szans. Rywale przewyższali nas nie tylko warunkami fizycznymi, ale umiejętnościami i doświadczeniem. Chłopcy stanęli jednak na wysokości zadania i rozegrali dobre spotkanie. Natomiast w meczu z Neptunem, mimo iż wygrali różnicą tylko jednej bramki, od początku do końca posiadali przewagę, a mecz przebiegał pod ich kontrolą. Cieszę się z postawy chłopców. Ani na moment nie zjadła ich trema. Wszyscy zasłużyli na uznanie. Chcą grać, chcą wygrywać.  Mają mentalność zwycięzców. Cieszę się, że lobbing okazał się skuteczny i Puchar Polski rozgrywany był w Ostrowcu, a nie jak planowano wcześniej w Opolu. Do rozgrywek przygotowaliśmy się na siłowni, ot, suchą zaprawą. Do wody weszliśmy dopiero w poniedziałek. Nie dało się w tak krótkim czasie ?opływać? zespołu, przygotować wielowariantowej taktyki. Mimo tego, chłopcy zagrali dobrze. Chciałbym, by za 3 lata włączyli się do walki o awans do naszej, waterpolowej elity, oczywiście, pod warunkiem, że uda nam się ich zatrzymać w Ostrowcu.

Tak dobra postawa, to także sukces naszych trenerów. Podczas ostrowieckiego Pucharu Polski odbyło się posiedzenie Komitetu Technicznego Piłki Wodnej PZP. Nasi działacze na czele z prezesem, ostrowczaninem Janem Wiederkiem zaproponowali Robertowi Serwinowi prowadzenie seniorskiej reprezentacji Polski co najmniej do 2020 roku.
Puchar Polski zdobyli, zgodnie z przewidywaniami, waterpoliści ŁSTW Łódź, którzy do występu w Ostrowcu przygotowywali się na turniejach w Serbii i we Lwowie. Podopieczni Edwarda Kujawy nie dali rywalom żadnych szans.

KSZO zagrał w składzie: Jakub Krawczyk, Michał Grys ? Patryk Sadłowski, Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak, Nawodziński Kamil, Wiktor Pałasz, Oskar Jarocha, Cezary Pietrzyk. Trenerzy: Robert Serwin i Mariusz Stawecki.

Wyniki i klasyfikacja finału Pucharu Polski
Ćwierćfinał I. *WTS Polonia Bytom – KSZO Ostrowiec 20:6 (6:2, 1:1, 5:2, 8:1) B.: Pałasz 3, Ozga 1, Krakowiak 1, Nawodziński 1.

Ćwierćfinał II. *Neptun Łódź – AZS Uniwersytet Warszawa 4:9 (1:1, 0:1, 3:1, 0:6).

O miejsce V. *KSZO Ostrowiec – Neptun Łódź 7:6 (2:1, 3:2, 2:2, 0:1). B: Ozga 3, Kochański 2, Nawodziński 1, Pałasz 1.

Półfinał I. *ŁSTW Politechnika Łódzka Ocmer (Mistrz Polski 2017) – AZS Uniwersytet Warszawa 24:4 (5:1, 7:1, 7:1, 5:1).

Półfinał II. *KS Waterpolo Poznań – WTS Polonia Bytom 9:10 (2:2, 4:5, 1:1, 2:2).

O miejsce III. *AZS Uniwersytet Warszawa – KS Waterpolo Poznań 7:19 (1:4, 0:7, 3:5, 3:3).

O miejsce I. *Politechnika Łódzka Ocmer – WTS Polonia Bytom 11:6 (3:1, 4:1, 3:1, 1:3).

Klasyfikacja końcowa: 1.ŁSTW Politechnika Łódzka Ocmer; 2.WTS Polonia Bytom; 3.KS Waterpolo Poznań; 4.AZS Uniwersytet Warszawa; 5.KSZO Ostrowiec; 6.Neptun Łódź.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *