Młodzi piłkarze Galacticos podbili Wilno! (zdjęcia)

Młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Galacticos, z rocznika 2009 i młodsi, startowali na Litwie w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim ?Vilnius Cup 2017?.
W Wilnie rywalizowali z drużynami gospodarzy, Rosji, Łotwy, Estonii i Białorusi. Turniej rozgrywany był na stadionie Litewskiej Federacji Piłkarskiej, na którym w najbliższym czasie w ramach eliminacji mistrzostw świata Litwini będą gościć reprezentację Anglii.

Oto wyniki naszej drużyny: Galacticos ? BJFK Jekabpils (LAT) 1:2; Wigry Suwałki (POL) ? Galacticos 1:2; Galacticos ? FK Liepaja-2010 (LAT) 1:3; FK Liepaja (LAT) ? Galacticos 1:1; FM Żaibas Vilnius (LTU) ? Galacticos 1:3; Żalgirietis Vilnius (LTU) ? Galacticos 2:3; Marupes SC Marupe (LAT) ? Galacticos 0:2; Żaliai-balti Vilnius (LTU) ? Galacticos 1:4.
Nasz zespół w gronie 12 drużyn zajął wysokie, 4 miejsce. Zanotował także sukcesy indywidualne, gdyż najlepszym bramkarzem turnieju został Maksymilian Banasik. Z kolei specjalna nagroda organizatora trafiła do rąk najlepszych kibiców, właśnie rodziców ekipy Galacticos.
Podopieczni trenera Tomasza Stefańskiego zagrali w Wilnie w następującym składzie: Maksymilian Banasik, Mikołaj Bednarski, Piotr Czajkowski, Filip Kamiński, Franciszek Maj, Jan Lenart, Bartosz Olszański, Erwin Ozdoba, Jakub Pronobis, Marcin Wesołowski, Szymon Wiśniewski.
– Każdy zawodnik i trener z drużyny, z którą rozgrywała swoje mecze nasza drużyna, otrzymał gadżet promocyjny przekazany przez prezydenta Ostrowca, Jarosława Górczyńskiego. Dodatkowo, specjalne upominki od prezydenta otrzymał organizator i koordynator turnieju ? Kęstutis Gimbutas – mówi opiekun grupy Galacticos U-8, Artur Pronobis.
W czasie wolnym od rozgrywek chłopcy wraz z rodzicami udali się na spacer przepięknymi uliczkami Wileńskiej Starówki, gdzie mogli zobaczyć obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej, Ratusz, Bazylikę archikatedralną św. Stanisława Biskupa i św. Władysława oraz wzgórze zamkowe z Basztą Giedymina.
Wyjazd na tak prestiżowy turniej zagraniczny nie byłby możliwy bez pomocy finansowej ze strony organizacji pozarządowych, jak i sponsorów prywatnych wspierających zabawę i rozwój sportowy dzieci. Do grona darczyńców, którzy wsparli finansowo lub rzeczowo wyjazd piłkarzy na turniej dołączyli: Fundacja Pomocy Dzieciom Uśmiech w Ostrowcu Świętokrzyskim, Centrum Sport Kamil Kutryba, Ostrowieckie Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Sportu, M.O.Z. NSZZ ?Solidarność? Celsa Huta Ostrowiec, P.P.H.U. PUBLIMA Sp. J., MetLife Emil Banasik, DDD Dobre Dla Domu Tomasz Czajkowski, A&P MEBLE NA WYMIAR Adrian Kamiński, Fiku Miku Sala Zabaw.
Grupa pod okiem trenera Tomasza Stefańskiego trenuje wspólnie już od 3 lat, stanowiąc zgrany kolektyw potrafiący zarówno się bawić, jak i dzielnie rywalizować w turniejach piłkarskich. W latach 2015-2017 chłopcy brali udział w ok. 30 turniejach na terenie południowo-wschodniej i centralnej Polski, uzyskując bardzo dobre wyniki sportowe. Drużyna została zgłoszona do rozgrywek ŚZPN w kategorii żaków starszych w sezonie 2017/2018.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *