Ostrowiec Basket Day strzałem w dziesiątkę (zdjęcia)

Trzeci już edycja Ostrowieckiego Dnia z Koszykówką odbyła się na hali MOSiR KSZO przy Świętokrzyskiej 11.
Po raz pierwszy została rozszerzona o udział przedszkolaków. W ostrowieckiej hali trenowały maluchy z Przedszkola Publicznego nr 15 pod opieką Marzeny Dąbrowskiej.
W campie wzięli udział także uczniowie pierwszej klasy PSP Nr 5 pod opieką Anny Gawron. Wszyscy najmłodsi koszykarze dzielnie dopingowani przez swoich rodziców dumnie opuścili zajęcia z medalami zawieszonymi na szyjach oraz z rękami pełnymi prezentów.

Zajęcia treningowe prowadzone przez Przemysława Sztorca – trenera i wiceprezesa Młodzieżowego Klubu Koszykówki w Kielcach obięły również uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa oraz trzy kolejne grupy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz najliczniejszą grupę uczniów ostrowieckich szkól średnich, którzy oprócz godzinnego treningu koszykarskiego wystąpili również w meczu przeciwko amatorskiemu zespołowi ODEON Ostrowiec.
Impreza, której organizatorem był Świętokrzyski Okręgowy Związek Koszykówki, a honorowy patronat objął prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, nie doszłaby do skutku, gdyby nie wsparcie Księgarni Odeon, Centrum Sport, Delikatesów Miś, Biura Podróży Horyzont, Da Grasso Ostrowiec Świętokrzyski, Bą Tą Cafe&Restaurant. Ostrowiecki camp wsparli także radni miejscy – Kamil Kutryba i Mariusz Łata. To dzięki temu gronu kilkudziesięciu adeptów koszykówki z naszego miasta miało okazję po raz kolejny doskonalić swoje umiejętności koszykarskie, a przede wszystkim aktywnie spędzić wolny dzień od nauki. Mamy nadzieję, że Ostrowiec Basket Day wróci do naszego miasta i przyciągnie jeszcze większą grupę dzieci i młodzieży.
W całodniowym spotkaniu z koszykówką wzięli udział pasjonaci basketu z zespołu Odeon Ostrowiec, szykujący się do startu w rozgrywanej w Skarżysku – Kamiennej Amatorskiej Lidze Piłki Koszykowej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *