Wybieramy najlepszą położną w Polsce. Głosujmy na Olgę Kotarbę!

Zakończyła się rejestracja kandydatek do ogólnopolskiego konkursu na najlepszą położną w Polsce, organizowanego od czterech lat przez Akademię Malucha Alantan.
Jak już wcześniej informowaliśmy, nominację do tego plebiscytu otrzymała Olga Kotarba, wcześniej pracująca w szpitalach, zaś od 4 lat w ostrowieckim Centrum Medycznym ?Opiekun?. Absolwentka Szkoły dla położnych, zaś od października br. studentka Wydziału Nauki o Zdrowiu na kieleckim Uniwersytecie im. J. Kochanowskiego.
Do tegorocznej, IV edycji kampanii społeczno -edukacyjnej ?Położna na medal,? została zgłoszona przez jedną z młodych matek, która uznała, iż opiekująca się nią położna, w sposób wyjątkowy wyróżnia się w podejściu do pacjentek, jest osobą z wielkim sercem, prawdziwym powołaniem i empatią.
21850334_1449420191778226_625785133_n-Ta nominacja była dla mnie dużym zaskoczeniem, ale też i szczególną nagrodą – przyznaje pani Ola, kandydatka na najlepszą położną w RP. Moja fascynacja położnictwem zaczęła się jeszcze w podstawówce. Ciocia pracowała jako położna, odbierała także porody w domach. Swój zawód traktowała jak misję. Jej opowiadania wywierały na  mnie szczególne wrażenie. Stała się dla mnie wzorem do naśladowania. Podobnie jak Teresa Waśniewska, położna pracująca w ?Opiekunie?, która pokazała mi, jaką drogą mam iść. Dzięki obu moim ?mentorkom? dowiedziałam się, jak piękny jest to zawód. Staram się dorównywać im w podejściu do pacjentek, mieć dla nich dużo serdeczności, cierpliwości i wyrozumienia w tak ważnych chwilach ich życia.
Olga Kotarba prowadzi w Centrum Medycznym ?Opiekun? dwie grupy w szkole rodzenia. Przyjmuje też pacjentki w lekarzem ginekologiem oraz prowadzi przesiewowe badania cytologiczne wśród kobiet w wieku od 25 do 59 lat. Najwięcej czasu poświęca jednak kobietom w ciąży, które się tu zgłaszają ?z ulicy?, nie będąc pacjentkami ?Opiekuna?.

21850590_1449420321778213_160873659_n
Z informacji uzyskanej od Iwony Barańskiej, organizatora kampanii i konkursu ?Położna na medal? wynika, iż Olga Kotarba jest jedyną kandydatką z naszego miasta, a 11 z regionu świętokrzyskiego, zgłoszoną do konkursu ?Położna na medal?. Ze wszystkich województw jest ich łącznie 423. Konkurs potrwa do końca grudnia br. Głosowanie odbywa się za pomocą formularza zamieszczonego na stronie www.poloznanamedal2017.pl
Zagłosujmy więc i wybierzmy najlepszą położną w Polsce. Podziękujmy za troskę, oddanie i opiekę nad pacjentkami, spodziewającymi się potomstwa. I oby było ich coraz więcej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *