Zamknij

Cztery medale judoków Ostrowii

17:23, 03.10.2017 Dariusz Kisiel Aktualizacja: 17:39, 03.10.2017
Skomentuj

Judocy UMKS Ostrowia mają za sobą udany start w Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w radomskiej Kowali.

-Rywalizacja była bardzo zacięta. Startowało 300 zawodników z ponad 20 klubów. Nasza 9 osobowa ekipa wywalczyła 4 medale. Najlepiej zaprezentował się młodzik, 14-letni Mateusz Witkowski, który wywalczył srebrny medal w kategorii do 60 kg. Na najniższym stopniu podium stanęli: 11-letnia Julia Grudzień (44 kg), 10-letni  Wiktor Wołoszyn (27 kg), 13-letni Mateusz Wołoszyn (42 kg).

Trzech zawodników: 14-letni Bartłomiej Winiarski (50 kg), 11-letni Krystian Żiółkowski (35 kg) i 10-letni Sebastian Rola (27 kg) nieznacznie przegrali walki o medal, stanęli tuż przy podium, ale ich walki były wyrównane. W zawodach udział wzięli również: Jakub Wyderski i Oliwier Kasprzycki, którzy zakończyli rywalizację na VII miejscu w swoich kategoriach wagowych.

-Jesteśmy zadowoleni z tego startu, bo poziom turnieju był wysoki. Udział w zawodach zaznaczyli najmocniejsi zawodnicy z czołówki Polski swoich kategorii- komentuje Teresa Dybiec i Łukasz Wójcik, trenerzy Ostrowii.