Kadra waterpolistów sparingowo z Czechami, juniorzy młodsi KSZO rozpoczynają walkę o medale

Polscy waterpoliści, przygotowujący się do startu w eliminacjach do mistrzostw Europy, przebywali na zgrupowaniu w słowackich Novakach.
Z kolei w czeskim Prerov rozegrali trzy test – mecze z reprezentacją Czech, przegrywając 8:9, remisując 10:10 i wygrywając 12:10. W biało – czerwonych barwach wystąpili ostrowczanie, wychowankowie KSZO – Aleksander Ozga i Marcin Bar.
-Jestem zadowolony z postawy zespołu ? mówi trener kadry, Robert Serwin. ?Zagrał poprawnie, tak jak sobie z całym sztabem szkoleniowym zakładamy. Trenowaliśmy głównie grę w ataku pozycyjnym. Wiadomo, ton grze nadają starsi zawodnicy, a młodzi się do niej dostosowują. W spotkaniach eliminacyjnych zagramy już w najsilniejszym składzie, z Martinem Andruszkiewiczem występującym w lidze niemieckiej, Pawłem Wielogórskim, który na co dzień gra w zespole wicemistrza Anglii oraz Piotrem Diakonówem, który gra w silnej lidze rumuńskiej.
Nasza kadra w dniach od 4 do 5 października odbędzie w Gorzowie Wielkopolskim konsultację szkoleniową, w dniach od 6 do 8 października
na basenie ?Słowianki? rozegra turniej eliminacyjny z udziałem Szwajcarii, Izraela i Białorusi.

Tymczasem w najbliższy weekend na Pływalni Rawszczyzna rozegrana zostanie runda eliminacyjna Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Piłce Wodnej.
Oto kalendarzyk zawodów:
7 października (sobota)
11.30 KSZO Ostrowiec Św. ? ŁSTW Łódź
12.45 GKPW Gorzów Wlkp.- WTS Polonia Bytom

17.30 WTS Polonia Bytom ? ŁSTW Łódź
18.45 KSZO Ostrowiec Św. ? GKPW Gorzów Wlkp.

8 października (niedziela)
9.00: GKPW Gorzów Wlkp. ? ŁSTW Łódź
10.15: WTS Polonia Bytom ? KSZO Ostrowiec Św.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *