Remis tenisistów stołowych STS Zgoda Janik w II – ligowym debiucie

W hali Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Janiku debiutujący w rozgrywkach tenisiści drugoligowego STS Zgoda zremisowali w inaugurującym rozgrywki II ligi tenisa stołowego spotkaniu z ubiegłorocznym mistrzem województwa, Polonią Białogon, 5:5. Punkty dla naszego zespołu zdobyli: Piotr Zwoliński, Zbigniew Gaik, Damian Listek oraz deble: Zwoliński/Listek i Kasprowicz/Tokarski.


To sukces naszej drużyny w konfrontacji z wyżej notowanym rywalem.
Menedżerem zespołu z Janika jest nauczyciel wychowania fizycznego, Maciej Dziedzic. Zespół występuje w składzie: Tomasz Banasik (kapitan zespołu), Damian Listek, Krzysztof Tokarski, Zbigniew Gaik, Sławomir Kasprowicz, Piotr Zwoliński, Robert Szczecina, Andrzej Podsiadło. Zawodnicy znają się od lat. Niektórzy z nich występowali w akademickiej drużynie WSBiP Ostrowiec. W drużynie, co ciekawe, gra ksiądz ? Piotr Zwoliński i policjant ? Andrzej Podsiadło.

DSCF3465

?Równo rok temu pojawił się na sesji Rady Miasta i Gminy w Kunowie pomysł utworzenia zespołu tenisa stołowego ? mówi Maciej Dziedzic. ?Od stycznia zaczęliśmy przygotowania zespołu do drugoligowych rozgrywek. Drużyna składa się z 8 zawodników. Są to gracze z terenu naszej gminy, jak i Ostrowca Św. Do sezonu  przygotowywaliśmy się w hali Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Janiku lub hali w Kunowie, prowadząc raz, bądź dwa razy zajęcia w tygodniu. ?Utworzenie drużyny było możliwe dzięki temu, że znamy środowisko tenisowego z naszego regionu. Wszyscy zawodnicy klubu uczestniczyli w wielu zawodach i imprezach regionalnych,
organizowanych na terenie Ostrowca i powiatu ostrowieckiego.
W II lidze tenisa stołowego STS Zgoda Janik rywalizuje z 10. najlepszymi zespołami z województwa świętokrzyskiego, m.in. z Sandomierza, Ożarowa, Bilczy, Wąchocka.
-W utrzymaniu zespołu, w którym zawodnicy grają bez jakichkolwiek kontraktów, pomaga samorząd Miasta i Gminy Kunów, Stowarzyszenie Ziemi Janickiej oraz firmy Perfect Door i Myjnia Bezdotykowa z Ostrowca ? mówi Maciej Dziedzic.
-Jak tylko pojawiła się możliwość zgłoszenia zespołu do rozgrywek, przystąpiliśmy do działań ? mówi burmistrz Miasta i Gminy Kunów, Lech Łodej. ? Tenis stołowy jest mało nakładowym sportem, a jednocześnie ogromnie popularnym. Obecnie mamy na trenie gminy trzy kluby. Gryf Kunów specjalizuje się w podnoszeniu ciężarów, Stal Kunów w piłce nożnej, a Zgoda Janik w tenisie stołowym. Nie szczędzimy więc środków na sport poprzez który promujemy Kunów. Jesteśmy w stanie pomóc tym trzem klubom. Im mniej dzieci zasiadają przy komputerze, tym są zdrowsze. Cieszymy się, że wychowanek kunowskiej Stali jest wicemistrzem Europy, a nasze młodzieżowe  piłkarskie zespoły występują na Stadionie Narodowym.
-Znamy składy drużyn z nami rywalizujących, bo spotykamy się na turniejach ? mówi kapitan drużyny, Tomasz Banasik, wielokrotny uczestnik mistrzostw Polski nauczycieli. ?Trudno w sporcie coś wyrokować, ale liczymy na to, że znajdziemy się w środku tabeli. Na papierze najsilniejsze wydają się zespoły z Białogonu i Sandomierza oraz Suchedniowa, ale oczywiście wszystko zweryfikują rozgrywki. Prezentujemy,  jako drużyna, dość wyrównany poziom i liczymy na sukcesy. Cieszę się, że w szkole w Janiku szkolimy tenisową młodzież, która odnosi sukcesy na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

DSCF3474

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *