Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2017 szlakami przemysłowej historii miasta!

Od 1 października za udział w Ostrowieckich Biegach Niepodległości 2017 trzeba już uiścić opłatę startową w wysokości 40 zł.
Od kilku dni znane są już szczegóły tras biegu głównego na dystansie 10 km oraz marszu nordic walking na dystansie 5 km.
To, że start i meta obu głównych konkurencji ? ulicznego biegu i marszu nordic walking ? usytuowane zostaną na płycie Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO przy ul. Świętokrzyskiej 11 wiadomo było od dawna. Od kilku dni znany jest też szczegółowy przebieg tras. Tuż po opuszczeniu sportowych obiektów przy ul. Świętokrzyskiej biegacze i uczestnicy marszu nordic walking skierowani zostaną na przemysłowe tereny dawnej Huty Ostrowiec. Do 2004 roku można było się tam poruszać tylko ze specjalną przepustką. Przed 13 laty rozpoczęto proces łączenia siatki ulic wewnętrznych dawnego ?Starego Zakładu? z miejskimi. Runęły okalające ten teren mury oraz bramy, powstały nowe ulice. Do dziś zachowało się jednak wiele starych hal przemysłowych, dzięki którym uczestnicy Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2017 poczują klimat nierozerwalnie związanego od ponad 200 lat z Ostrowcem Świętokrzyskim przemysłu hutniczego. Na ul. Kolejowej na wysokości wiaduktu drogowego w pasie drogi Aleja 3 Maja do półmetka 5-kilometrowej trasy dotrą uczestnicy marszu nordic walking. Dalej pobiegną tylko biegacze, przebiegając do ulicy Żabiej i dalej ulicami Mickiewicza, Sienkiewicza i Starokunowskiej do Rynku. Ten charakterystyczny, chyba dla każdego miasta, punkt będzie stanowił półmetek dla biegu na dystansie 10 km.
Równolegle z publikacją map rozpoczęło się również kompletowanie Drużyny Gości Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2017. Do udziału w imprezie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji tradycyjnie zaprasza osoby znane w ostrowieckim świecie sportu. Usytuowanie startu i mety na stadionie spowodowało, że pierwsze kroki skierowano do piłkarskiej legendy ostrowieckiej piłki nożnej, jednego z najlepszych (a może najlepszego) w historii napastnika KSZO, Tomasza Żelazowskiego. Choć znany piłkarz od kilku lat gra już wyłącznie rekreacyjnie, to wciąż stara się utrzymywać fizyczną formę, dlatego bez wahania przyjął zaproszenie do udziału w Ostrowieckich Biegach Niepodległości 2017 i 11 listopada wybiegnie obok wielu fanów, którzy wciąż w pamięci mają jego gole strzelane na tym stadionie. W Drużynie Gości zobaczymy również prezesa KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski Macieja Kozickiego oraz maratończyka i prezesa KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w jednej osobie Piotra Dasiosa.
Do 30 września akces udziału w 10-kilometrowym biegu ulicznym zgłosiło 180 osób, a prawie 130 potwierdziło swój start wniesioną opłatą. Przypomnijmy, że opłata startowa do końca września wynosiła 30zł. od 1 października wzrosła do 40 zł, a w dniu imprezy (11 listopada) wynosić będzie 50zł. Takie same ?widełki? opłat startowych dotyczą uczestników ulicznego marszu nordic walking na dystansie 5 km. Uczestnicy obu konkurencji otrzymają atrakcyjny pakiet startowy, w którym znajdzie się m.in. okazjonalna koszulka, a na mecie wręczony zostanie im pamiątkowy medal.
Biegacze w Ostrowcu Świętokrzyskim walczyć będą o cenne nagrody finansowe. Zwycięzcy w kategoriach generalnych mężczyzn i kobiet zgarną po 700 złotych. Kolejne miejsca na podium w najważniejszych klasyfikacjach warte będą 500 i 400 złotych. W klasyfikacjach wiekowych (pięciu męskich oraz trzech kobiecych) będzie można wygrać odpowiednio 300, 200 i 100 złotych. Nie zabraknie też nagród rzeczowych, które organizator pozyska od partnerów imprezy. Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2017 wesprą Sport Konsulting – dystrybutor zegarków sportowych Polar, Finow Polska, Remondis, PKS Ostrowiec Św., Hotel Accademia oraz Pizzeria DaGrasso. To nie jest zamknięta lista i z pewnością powiększy się jeszcze o kolejne firmy.
Zapisy do Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2017 prowadzone są na portalu internetowym www.ostrowiecbiega.pl.

OBN2017_mapa10km

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *