Najlepsze dzieci w Polsce! Black&White mistrz, mistrz! (zdjęcia)

W Mrozach, niedaleko Mińska Mazowieckiego rozegrano VII Mistrzostwa Polski w Fitness Dzieci. Ogromny sukces odniósł Ostrowiecki Klub Sportowy ?Black&White?, który czwarty rok z rzędu zdobył złoty medal w rywalizacji drużynowej. Zawodników przygotowała trener Joanna Kępa z pomocą córki Aleksandry – obecnej wicemistrzyni świata w fitness oraz Marty Sawiniec.

DSC_1469
Indywidualnie zawodnicy wywalczyli 14 medali. Najlepsze miejsca w finałowych szóstkach zajęli: w kategorii 7 lat Laura Stańczyk – 5 miejsce, Nadia Żmuda ? 6 miejsce. W kat. 8 lat złoto wywalczyła Blanka Walczyk, a Marcelina Mozal uplasowała się na 6 miejscu. W kat. 9 lat srebrny medal wywalczyła Jagoda Strzębska, a brązowy Zuzia Jarecka. W kat. 10 lat złoto i srebro trafiło do Natalii Bugajskiej i Gabrieli Klepacz. W kolejnej kat. 11 lat, Alicja Sulik także wywalczyła złoto, a 6 miejsce zdobyła Kamila Rycombel. W kat. 12 lat kolejny dublet medali dla ostrowieckich zawodniczek fitness zdobyły: złoty medal Martyna Klubińska, która czwarty raz broni tytułu mistrzowskiego, a srebro wywalczyła Maja Pastuszko. W tej kategorii wysokie, 5 miejsce wywalczyła Katarzyna Kowalska. W kat. 13 lat srebro trafiło do Wiktorii Strojnej, brąz do Adrianny Teleckiej, a 6 miejsce wywalczyła w tej kategorii Vanessa Banaszczyk. W najstarszej kategorii wiekowej 14-15 lat aż 4 zawodniczki B&W awansowały do finału. Ostatecznie złoto zdobyła Agata Wasik, brąz Ola Koprowska, 4 miejsce Emilka Pękala, a 6 Weronika Broś.

DSC_1464
Po raz pierwszy klub z Ostrowca zgłosił do zawodów aż 5 chłopców. W kat. do 12 lat srebrny medal zdobył Oliwier Pakuła, 4 miejsce wywalczył Dawid Musiał, a 5 Maksymilian Krawiec. W kat. powyżej 12 lat jednogłośnie medal złoty zdobył Dominik Jewiak, aktualny brązowy medalista świata, a 4 miejsce debiutujący Piotr Kapusta.
-Oczywiście, ogromne gratulacje i podziękowania składam wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali barwy Black&White ? mówi trenerka, Joanna Kępa. W tym gronie znajdują się także:  Martyna Pasternak, Natalia Gromczyk, Oliwia Chamera, Ola Lenart, Oliwia Jop, Agata Suszko, Joanna Stachula, Julia Fudalewska, Ola Maj, Hania Styczyńska, Katarzyna Połetek, Magdalena Przygoda, Magdalena Róg, Nela Wójcik, Nikola Mikołajek, Alicja Kułaga, Liwia Delegiewicz, Kamila Mikos, Natalia Stańczyk. To bardzo utalentowane i ambitne dzieci. Wszystkie chcą wygrywać i wszystkie wiedzą, że tylko ciężka i systematyczna praca prowadzi do sukcesu. Zawodnicy chcąc jak najlepiej wypaść w mistrzostwach Polski trenowali nawet w wakacje. Bardzo dziękuję również rodzicom za pomoc podczas zawodów, którzy przygotowywali dzieci do występu. Kadra klubu liczyła 44 zawodników, a ja z córką nie dałybyśmy rady.
W ten sam weekend rozgrywane były mistrzostwa Polski juniorów w kategorii fitness gimnastyczny. Klub Black&White przygotował 9 zawodników. W sobotę rozegrano półfinały i do finału weszło 4 zawodniczki i dwóch zawodników B&W.
Start w zawodach był możliwy dzięki dofinansowaniu z dotacji przyznanej na 2017 przez Gminę Ostrowiec.
DSC_1429DSC_1437DSC_1451DSC_1452DSC_1455received_1808333495873395received_1964821947063318