Akademickie i młodzieżowe medale pięściarzy KSZO

Troje pięściarzy KSZO zdobyło srebrne medale na rozgrywanych w Trzciance II Mistrzostwach Polski Akademickich Związków Sportowych. Tytuły wicemistrzowskie po finałowych walkach zdobyli: Dominika Kołton, która walczyła z Patrycją Myszko (RUSHH Kielce), Karolina Witek, walcząca z Sylwią Kusiak (Skorpion Szczecin) oraz Damian Falecki po walce z Mikołajem Toberą (Sporty Walki Piła).
-Cieszymy się, że nasi zawodnicy kontynuują naukę i  występują w tego typu imprezach ? podkreśla wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. -Pięściarstwo w naszym kraju przeżywa obecnie trudny okres i potrzebni są młodzi, wykształceni ludzie, którzy będą promować naszą dyscyplinę i pracować z młodzieżą.
Praktycznie z Trzcianki trener Ireneusz Tracz oraz Dominika Podeszwiak, Dominika Kołtunowicz, Dominika Kołton, Karolina Witek pojechały na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do Grudziądza. Karolina Witek jako jedyna zdobyła brązowy medal, przegrywając walkę półfinałową z Olgą Moczałą ze Skorpiona Szczecin. W ćwierćfinałach przegrały swoje walki Dominika Podeszwiak z Mirellą Balcerzak (Skorpion Szczecin), a Dominika Kołton z Hanną Solecką ze Skorpiona Szczecin. Z kolei w eliminacjach Dominika Kołtunowicz uległa Aleksandrze Trojanowskiej ze Skorpiona Szczecin.
W przyszłym tygodniu nasi młodzicy pięściarze wyjeżdżają do Poznania, a młodzieżowcy do Konina na mistrzostwa Polski.
-W tym sezonie nasi zawodnicy bardzo solidnie przepracowali okres przygotowawczy i wszyscy liczymy na to, że dobrze zaprezentują się na  ringach w Poznaniu i Koninie ? mówi Łukasz Dybiec.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *