Dawid Brzeziński mistrzem Polski!

W Tarnowie Podgórnym na obiektach miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwały VI Mistrzostwa Polski Młodzików im. Pawła Szydły. 22406306_2130553277172127_2885021822272248865_n
Do rywalizacji w tych zawodach stanęło 111 zawodników reprezentujących 59 klubów z 14 Okręgowych Związków Bokserskich. Kwalifikacje do mistrzostw zawodnicy
wywalczyli sobie 16-17 września na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. W Tarnowie Podgórnym nasze miasto reprezentowali trzej zawodnicy KSZO:
Jakub Stojek, Dawid Brzeziński i Kacper Delegiewicz.
Nasi młodzi pięściarze do Tarnowa Podgórnego pojechali bardzo dobrze przygotowani i zmotywowani, co widać było w ich walkach, które stoczyli. Do strefy medalowej co prawda dotarł tylko Dawid Brzeziński, ale Jakub i Kacper w ćwierćfinałach zaprezentowali się bardzo dobrze. Dawid, jak się okazało w niedzielne popołudnie, został mistrzem Polski! W walce półfinałowej  Dawid szybko rozprawił się ze swoim rywalem, nie dając mu żadnych szans na wygranie pojedynku. Do niedzielnego finału Dawid podszedł bardzo zmotywowany i skoncentrowany. W II rundzie jego rywal nie wytrzymał trudów jednej z wymian i pięściarz KSZO został mistrzem Polski.

Wyniki walk ćwierćfinałowych: *46 kg: Jakub Kosior (Sporty Walki Piła) – Jakub Stojek (KSZO) 3:0 *76 kg: Nikodem Zalewski (DKB Dzierżoniów) – Kacper Delegiewicz (KSZO) 3:0 *72 kg: Adam Naklicki (UKS Junior Świątki) – Dawid Brzeziński (KSZO) 0:3

Wyniki walk półfinałowych: *Jakub Bokwa (San Paulo Masłońskie) – Dawid Brzeziński (KSZO) RSC 2.

Finał: *Dawid Brzeziński (KSZO) – Sebastian Bergandny (KKS Włókniarz 1925 Kalisz) RSC 2.

22406505_676500695881931_5554909245335896176_n-Wysokie wyniki sportowe nie osiąga się łatwo to proces długofalowy i żmudny, bez określonych środków fi nansowych praktycznie nie jest to możliwe ? mówi wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. -W Ostrowcu są świetne warunki do uprawiania pięściarstwa, mamy też długoletnie tradycje pięściarskie, wspaniałych kibiców i zdolną młodzież. Dzięki znakomitej współpracy z gminą Ostrowiec nasi zawodnicy i zawodniczki mogą uczestniczyć w większej ilości turniejów bokserskich, możemy też tworzyć idealne warunki przygotowawcze i szkoleniowe naszym zawodnikom, wypłacamy stypendia sportowe, dla najzdolniejszych zawodników wymieniamy sprzęt. Jeszcze raz w imieniu klubu składam wielkie podziękowania prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu, radnym miejskim, pracownikom UM w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W niedzielę rano sześciu młodzieżowców KSZO (kategoria wiekowa od 19 do 23 lat) wyjechało do Konina na XXV Mistrzostwa Polski Młodzieżowców. Są to: Daniel Surowiec (49 kg), Dominik Gajewski (52 kg), Kamil Surowiec (60 kg), Patryk Hedhili (75 kg), Damian Kaczorowski (81 kg) i Andrzej Kołton (91 kg). Czekamy z Wielkopolski na dobre wieści, choć zmartwiła nas kontuzja jakiej w pierwszej walce nabawił się Patryk Hedhili.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *