Na sesji o tym, czy na terenie powiatu ostrowieckiego jest bezpiecznie?

W miniony poniedziałek odbyła się sesja Rady Powiatu Ostrowieckiego.
Radni, na podstawie sprawozdań policji, straży pożarnej, straży miejskiej, prokuratora rejonowego, prezesa sądu rejonowego i zarządu gospodarki wodnej, zapoznali się ze stanem bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu ostrowieckiego. Z przedłożonych sprawozdań wynika, że poziom bezpieczeństwa jest niezmienny od lat, a np. wykrywalność przestępstw wzrasta. Starosta Zbigniew Duda i przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego Jerzy Brożyna nagrodzili sierżantów sztabowych Pawła Leśniaka oraz Rafał Dobrowolski za uratowanie życia tonącemu, a starszego sierżanta Łukasza Stępnia i sierżanta Marcina Bisa za zajęcie drugie miejsce w konkursie par patrolowych.
Podczas sesji przyjęte zostały uchwały o współpracy z gminami powiatu. Jedna z nich dotyczyła porozumienia z gminami Bałtów, Bodzechów i Kunów w zimowym utrzymaniu dróg powiatowych, a druga przystąpienia powiatu ostrowieckiego, w charakterze partnera, do uczestnictwa z gminą Bodzechów w realizacji projektu ?Rewitalizacja Bodzechowa szansą na rozwój gminy i poprawę komfortu życia mieszkańców?, planowanego do realizacji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.
Radni zdecydowali o przyznaniu dotacji w wysokości 20 tys. zł Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Zaślubin Najświętszej Marii Panny w Rudzie Kościelnej na prace remontowe przy kościele.
Ponadto, na sesji poznaliśmy wysokości opłat za usuwanie pojazdów z drogi i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu. Radni dokonali także zmian w Statucie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim i przyjęli informację związaną z bieżącą sytuacją w szpitale.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *