Powstała Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna

Ostrowiec wzbogacił się o niezwykle potrzebną dla środowiska placówkę.
We wrześniu rozpoczęła działalność Akademicka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna. Ma ona siedzibę w obiektach WSBiP przy ul. Akademickiej, a jej pracą kierować będzie psycholog Anna Adamska. Uzupełnia ona i wzbogaca  działalność Poradni Pedagogiczno -Psychologicznej przy ul. Żeromskiego. Warto podkreślić, że jest to nowatorski projekt, jeśli chodzi o wyższe uczelnie. Nowa poradnia korzystać będzie nie tylko z bazy lokalowej naszej uczelni, ale może także liczyć na mecenat naukowy WSBiP.
W czasie otwarcia nowej placówki, dyrektor Anna Adamka podkreślała, że poradnia obok wsparcia psychologiczno -pedagogicznego dzieci i młodzieży otwarta jest na wszystkie grupy wiekowe, także młodzież starszą i osoby dorosłe. Każdy, kto przeżywa osobiste i rodzinne kłopoty czy rozterki, może zadzwonić do poradni, umówić się na rozmowę z psychologiem i otrzymać pomoc.
-Liczę na współpracę z rodzicami, którzy potrzebują fachowej porady po to, by życie rodzinne było szczęśliwe, by nie powielali oni nieraz nie najlepszych schematów wychowawczych. Właśnie dla przyszłych rodziców poradnia już od października uruchamia warsztaty i wykłady ? podkreślała dyrektor Anna Adamska.
Poradnia zamierza organizować cykliczne spotkania z udziałem pracowników naukowych i specjalistów różnych dziedzin, poświęcone problemom wychowawczym i rozwojowym młodzieży, ale również problemom określonych grup społecznych m. in. seniorów, którzy żalą się na samotność i dla których bardzo trudnym momentem jest zakończenie aktywności zawodowej i rozpoczęcia nowego okresu życia.  Zamierza też popularyzować wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki, zagrożeń cywilizacyjnych,
zdrowego stylu życia itp.
W czasie otwarcia zaprezentowano 9-osobową kadrę poradni. Obok psychologów, specjalizujących się w pracy z dzieci i młodzieżą z różnymi zaburzeniami rozwojowymi, pedagogów, nieodpłatne porady i zajęcia z dziećmi prowadzić będzie fizjoterapeuta (częste schorzenia kręgosłupa) specjalista od zdrowego żywienia itp.
Wiceprezydent Marzena Dębniak, obecna na uroczystym otwarciu akademickiej poradni, podkreślała rolę, jaką ma ona do spełnienia i życzyła jej rozwoju. W sobotę i w niedzielę, poradnia zorganizowała dni otwarte dla mieszkańców Ostrowca. Z oferty skorzystali przede wszystkim rodzice. Nowa placówka dysponuje dwoma pomieszczeniami w bloku B: gabinetem diagnostyczno -terapeutycznym oraz salą warsztatową. Czynna jest codziennie w godz. 9 -19, z tym że wszystkie zajęcia odbywają się po godz. 15.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *