Piłkarze KSZO pokonali pretendenta do II – ligowego awansu! Ależ gol Michała Janika…

III liga piłkarska. Grupa IV. *KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Rzeszów 2:1 (1:1).


1:0 – Tomasz Persona, 37 min.
1:1 – Wojciech Reiman, 45 min.
2:1 – Michał Janik, 56 min.

KSZO: Zacharski ? Mężyk, Sołtykiewicz, Kudryavtsev, Janik ? Łokieć (66.Sarwicki), Mąka (71.Jakubowski), Czajkowski, Puton (66.Kapsa), Persona (86.Gil) – Grunt. Trener: Tadeusz Krawiec.

Stal: Skuza – Kursa, Kordas, Szymański (77.Buszta), Hodiychuk – Skiba (64.Marczak), Reiman, Szeliga, Brocki (77.Ceglarz), Koczon (88.Maślany) – Prędota. Trener: Grzegorz Nalepa.

Żółte kartki: Kudryavtsev, Czajkowski, Zacharski ? Kordas, Brocki, Szymański.
Czerwona kartka: Kordas (75.za dwie żółte).
Sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz).

W szlagierowym spotkaniu IV grupy III ligi piłkarze KSZO pokonali pretendującą do drugoligowego awansu rzeszowską Stal i po 13 kolejkach awansowali na 3 miejsce w tabeli.
-Dziękuję piłkarzom przede wszystkim za to, że zrealizowali nasze przedmeczowe ustalenia – mówi trener ostrowieckiej jedenastki, Tadeusz Krawiec.
Faktycznie, nasi piłkarze grali niezwykle zdyscyplinowanie. Mieli przede wszystkim grać z kontrataku i asekurować się w defensywie, ale kiedy mogli atakowali, no i zdobywali gole, raz jeszcze udowadniając, że w spotkaniach z najlepszymi drużynami potrafią się należycie skoncentrować i zmobilizować.
W I połowie gra toczyła się przeważnie w środkowej strefie boiska. Żaden z zespołów nie angażował w grę ofensywną większej ilości graczy, bardziej myśląc o zabezpieczeniu własnego pola karnego. Co prawda więcej strzałów oddawali rzeszowianie, ale na szczęście niecelnych. Wreszcie, w 37 min. Kamil Łokieć wyprowadził kontratak, długim, crossowym podaniem uruchomił Tomasza Personę, który został w samym narożniku pola karnego faulowany. Wielu było zdania, że naszej drużynie należał się rzut karny, ale sędzia podjął inną decyzję, dyktując rzut wolny. Egzekwował go Tomasz Persona. Jego pierwszy strzał został wybity, ale piłka znów trafiła pod nogi naszego napastnika. „Persi” oddał wiec kolejny strzał, piłkę przepuścił jeszcze pod nogami Michał Grunt, czym zmylił spóźnionego z interwencją Skuzę i pomogliśmy się cieszyć z prowadzenia. Humory popsuł nam już w doliczonym czasie gry Reiman, który otrzymał piłkę w polu karnym, oddał strzał, a piłka po nodze interweniującego Kamila Sołtykiewicza wturlała się do siatki.
W przerwie spotkania pożegnano Klaudiusza Łatkowskiego, który wraz z początkiem nowego sezonu zawiesił buty na kołku. Wychowanek naszego klubu otrzymał upominki od prezydenta Jarosława Górczyńskiego i władz KP KSZO 1929 oraz KSZO.
W II połowie spotkania ostrowieccy futboliści dość szybko objęli prowadzenie. W 56 min. po rzucie wolnym Jakub Kapsa podał do Michała Janika, a ten przepięknym strzałem z dystansu w samo „okienko” bramki Stali kompletnie zaskoczył źle ustawionego golkipera Stali. Gol naszego obrońcy, bez jakiejkolwiek przesady, z pewnością mógłby być ozdobą wielu spotkań topowych lig europejskich.
Goście starali się doprowadzić do wyrównania, ale ta sztuka nie udała im się, a na dodatek ostatni kwadrans grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą ujrzał Kordas.
W sumie nasza drużyna odniosła niezwykle cenne zwycięstwo w starciu z zespołem, który obok Motoru Lublin jednym tchem wymieniany jest w gronie kandydatów do awansu. Niezłe widowisko z pewnością popsuli fanatycy obu drużyn, którzy wrzucali race na boisko i sędzia był zmuszony do dwukrotnego przerwania meczu. Wątpimy, że obędzie się bez kar…
Następny mecz nasi piłkarze rozegrają na własnym terenie 28 października o godz. 14 z Podhalem Nowy Targ.
Wyniki sobotnich meczów i aktualna tabela
*Podhale Nowy Targ – Avia Świdnik 1:1 (0:1)
*Podlasie Biała Podlaska – Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (0:1)
*Resovia – Wólczanka Wólka Pełkińska 0:0
*Motor Lublin – Chełmianka Chełm 1:0 (0:0)
*Karpaty Krosno – Wisła Sandomierz 3:2 (1:1)
*Unia Tarnów –  Wiślanie Jaśkowice 2:0 (1:0)
*JKS 1909 Jarosław – Soła Oświęcim 0:1 (0:0)

tabus13

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Piłkarze KSZO pokonali pretendenta do II – ligowego awansu! Ależ gol Michała Janika…

  • 23/10/2017 at 09:05
    Permalink

    dlaczego nie ma nigdy czy tu jak i w gazecie podanej liczby kibiców obecnych na stadionie ??!!
    na siatce jest a na pilce noznej jaka liczba była?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *