Teatr ?Wild West? w ?Katoliku?

Prawdziwie żywą lekcję języka angielskiego odbyli uczniowie Katolickiego Gimnazjum oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Marcina Popiela. Mury popularnego ?Katolika? odwiedził bowiem teatr anglojęzyczny z Krakowa.
Teatr ?Wild West? to innowacyjny projekt w dziedzinie nauki języka angielskiego. Profesjonalni aktorzy, w tym pochodzący z Chicago native speaker dostarczyli szkolnym widzom niezapomnianych wrażeń. Dodatkowym aspektem wywołującym zaangażowanie i rozbawienie uczniów był fakt, że przedstawienie ?The Night In? to chwilami naprawdę zabawna i wciągająca komedia. Fachowo przemyślany scenariusz spektaklu, napisany przez zawodowego scenarzystę z Kanady specjalnie na potrzeby edukacyjne młodzieży gimnazjalnej oraz licealnej, pozwolił zaczerpnąć językowych wrażeń wszystkim uczniom, nie tylko tym wyróżniającym się w płynnej znajomości języka angielskiego.

IMG_7394
-Nauka poprzez emocje to od zawsze cecha łącząca większość podjeść metodycznych do nauki języków obcych. Stwarzając atmosferę rzeczywistego zaangażowania uczniów w proces odbioru bodźców językowych, czy to poprzez ciekawość, czy poprzez swobodną atmosferę, zwiększamy szansę na efektywność całego procesu przyswajania języka ? przyznaje nauczyciel j. angielskiego w KG oraz KLO, Grzegorz Kubicki. -Inicjatywa zorganizowania tego typu wydarzenia wpisała się w tegoroczne bogate szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *