Nietrzeźwy z narkotykami za kierownicą

W nocy 23 października 2017 r., ok. godz. 3, w Wyszmontowie w rejonie ronda, kierujący kią stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.
-Jak się okazało, samochodem podróżowało 4 młodych mężczyzn ?mówi aspirant Grzegorz Rusak, oficer prasowy KPP w Opatowie. Wszyscy byli nietrzeźwi. W czasie przeszukania pojazdu, w  popielniczce policjanci ujawnili zawiniątko z jedną porcją białego proszku. Wstępne badania wskazały, iż jest to amfetamina. Mężczyźni zostali zatrzymani i dopiero po wytrzeźwieniu złożyli wyjaśniania.
W dniu 23 października 2017 r. prokurator zastosował poręczenie majątkowe i dozór wobec 25-latka. Przed sądem odpowie on za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i posiadanie narkotyków.
To jeden, niestety, z wielu skrajnie nieodpowiedzialnych przypadków zachowań młodych ludzi. Jazda w stanie nietrzeźwości, lub po narkotykach, może skończyć się tragicznie także dla osób postronnych. Wypada więc zadać ogólne pytanie, niekoniecznie dotyczące w stu procentach tego przypadku: co takiego w nas szwankuje, że dopuszczam y się takich czynów? Zachęcają nas do tego zbyt niskie kary, czy może coś nie tak jest z naszym rozumem?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *