Wysokie zwycięstwa młodych waterpolistów KSZO

Młodzi waterpoliści KSZO, podopieczni trenera Mariusza Staweckiego, startowali w miniony weekend w Warszawie w turnieju eliminacyjnym grupy B, w której rywalizują zespoły z województw świętokrzyskiego, mazowieckiego, śląskiego i łódzkiego, do finałów Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików U-13.

Odnieśli komplet zwycięstw, notując wysokie zwycięstwa.
W sobotę KSZO pokonał UKS Neptun Łódź 16:1 (5:0, 3:1, 4:0, 4:0) oraz UKS Pałac Młodzieży Warszawa 7:5 (2:0, 1:2, 2:2, 2:1). Z kolei w niedzielę ostrowczanie rozgromili WTS Polonię Bytom 31:3 (10:0, 9:0, 9:0, 3:3) oraz ŁSTW Łódź 18:2 (7:0, 4:0, 7:0, 0:2). Po pierwszym turnieju są samodzielnym liderem rozgrywek w grupie.
KSZO zagrał w składzie: Jan SKALIŃSKI, Igor OSTROWSKI, Brajan GROMSKI, Kamil BROŚ, Wiktor WALCZYK, Wiktor STANISZEWSKI, Filip BUDZYN, Jan KRZOWSKI, Hubert SIEPIETOWSKI, Dawid KARYŚ, Krystian GILEWSKI. Olaf SZWAJDA, Krystian KRAKOWIAK.
Kolejne turnieje eliminacyjne odbędą się w Bytomiu (6-7 stycznia) i Ostrowcu Świętokrzyskim (14-15 kwietnia). Do o turnieju finałowego awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej z grup rundy eliminacyjnej. Rozegrany zostanie w dniach od 3 do 4 czerwca. Trwa ustalanie miejsca rywalizacji o medale.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *