Recydywista w rękach policjantów

W dniu 24 października 2017 r. policjanci pińczowskiego Wydziału Kryminalnego zatrzymali 41-letniego sprawcę sklepowej kradzieży, która miała miejsce na początku września w jednym z samoobsługowych sklepów w gminie Złota.
Sprawca nie uiszczając opłaty dokonał zaboru towarów spożywczych i przemysłowych, w tym tekstyliów i wartościowych noży kuchennych na łączną kwotę przekraczającą 1.400 zł. W wyniku żmudnej pracy policjanci już jakiś czas temu ustalili tożsamość podejrzewanego sprawcy kradzieży, który pochodził z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego. W tym czasie w miejscu zamieszkania mężczyzny odnaleziono część łupów, czyli noży kuchennych. Niestety, sam podejrzewany ukrywał się aż do 24 października. Kiedy znalazł się w rękach policjantów szybko przyznał się do stawianego zarzutu.
Co ciekawe, 41-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i jakiś czas spędził już w zakładzie karnym. Dlatego czyn, o którym mowa popełnił w warunkach recydywy. Grozi mu zwiększona kara, bo aż do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *