Międzynarodowy turniej siatkarski z okazji Święta Niepodległości

W dniach 7-8 listopada w hali przy ul. Żeromskiego 5 odbędzie się Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet z okazji Święta Niepodległości o Puchar Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. Na parkiecie zobaczymy m.in. jeden z prężniej działających klubów ze Słowacji – SKM Liptovsky Hradok, drużynę Ligi Siatkówki Kobiet – KSZO Ostrowiec i w roli gospodyń SMS Ostrowiec.
– Jest to pierwszy turniej o takiej randze, którego będziemy gospodarzem, ale mamy nadzieję, że na stałe wpisze się do kalendarza organizowanych przez nas imprez – podkreśliła dyrektor ZSOMS Anna Trojanowska. – Mamy nadzieję, że po paryskim sukcesie, przypomnę uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce w International Tournament for girls under 20 years old, który odbył się na początku wakacji, na własnym boisku pokażą się z jak najlepszej strony i dostarczą kibicom mnóstwo sportowych wrażeń.
Turniej ma na celu przede wszystkim promocję ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i podkreślenie jej obecności na siatkarskiej mapie Polski. To także ukłon w stronę młodych siatkarek z Ostrowca, które będą miały możliwość zagrania przed kolejnymi meczami w III lidze spotkań kontrolnych z utytułowanymi zespołami. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda, który przekazał na organizację turnieju 8 tys. zł.
– Z ogromną przyjemnością przyjąłem zaproszenie do objęcia tego turnieju honorowym patronatem – powiedział Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda. – Inicjatywy służące wspieraniu młodzieży zawsze spotykały się z uznaniem i chętnie je wspieram. Uważam, że inwestycja w młodych ludzi, to nasz obowiązek jako samorządowców. Ona zaprocentuje może dopiero za kilka, kilkanaście lat, ale jako władze powiatu musimy myśleć perspektywicznie – dodał Zbigniew Duda.
W całym turnieju zaplanowano sześć spotkań. Mecz otwarcia rozpocznie się we wtorek o godz. 15.30 – gospodynie SMS Ostrowiec zmierzą się z drużyną SKM Liptovsky Hradok ze Słowacji.
Patronat medialny nad imprezą objęła „Gazeta Ostrowiecka”.

Terminarzyk turnieju

07.11.2017 –
10.00 – trening
11.15 – wyjazd „Krzemionki Opatowskie”
12.30- 13.00 – obiad
15.00 : uroczyste otwarcie turnieju – Hala ZSOMS Ostrowiec Św.
15.30 :  SMS OSTROWIEC – SKM L HRADOK /SŁOWACJA/
17.00 :  MUKS13 RADOM – VEGA MOSIR STALOWA WOLA
19.00 :  MUKS13 RADOM – SMS OSTROWIEC

08.11.2017 –
09.30 – Spotkanie – Starostwo Powiatowe.
11.00 :  VEGA MOSIR STALOWA WOLA – SKM L HRADOK
14.00:   MUKS 13 RADOM – SKM L HRADOK
15.30:   SMS OSTROWIEC – VEGA MOSIR STALOWA WOLA
17.00:   KSZO OSTROWIEC S.A. –  RESZTA ŚWIATA
bezpośrednio po meczu uroczyste zakończenie turnieju – dekoracja zespołów

23201699_370222786736721_1227844219_n

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *