W Ostrowcu kradną katalizatory samochodowe

Już nie tylko lusterka, kołpaki, czy felgi kradną samochodowi złodzieje. W dniu 7 listopada 2017 r. ostrowieccy policjanci odnotowali dwa przypadki kradzieży katalizatorów samochodowych marki Opel.

-Oba przypadki miały miejsce na terenie niestrzeżonego parkingu osiedlowego ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W pierwszym z nich z opla astry, należącego do 34-latka, nieznani sprawcy wycięli i skradli katalizator o wartości 650 zł. Natomiast w drugim ? z opla merivy, należącego do 38-latka, wycięli i skradli katalizator o wartości 700 zł.
Kradzieże katalizatorów to nie tylko problem jednego czy dwóch kierowców. To prawdziwy złodziejski biznes na dużo większą skalę. W Internecie nie brakuje ogłoszeń osób, które skupują katalizatory z DPF. Przyjeżdżają nawet po ich odbiór. Każde takie urządzenie, ważące kilkanaście kilogramów, kosztuje nawet ponad tysiąc złotych.
-Wycięte z auta katalizatory są skupowane i przerabiane na złom ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W Polsce już od jakiegoś czasu policja odnotowuje takie przypadki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *