Dezerter zagra w „Perspektywach”

W sobotę 18 listopada br. o godz. 20 w Klubie ?Perspektywy? zagra zespół ?Dezerter?.
Bilety w przedsprzedaży w cenie 33 zł do piątku (z wyjątkiem wtorku) można nabyć w redakcji Gazety Ostrowieckiej. W dniu koncertu będzie można je kupić za 39 zł.
?Dezerter? to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS- 20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel ?Ku przyszłości? (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: ?Fala? i ?Jak punk to punk?. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock?n?Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera ?Underground Out Of Poland? oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju ? ?Kolaboracja?. Rok 1989 to kolejny album ? ?Kolaboracja II?, a 1990 ? ?Wszyscy przeciwko wszystkim? (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii. Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. ?Blasfemię? (1992), ?Ile procent duszy?? (1994), ?Mam kły mam pazury? (1996), ?Ziemia jest płaska? (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: ?Nielegalny zabójca czasu? (2004); ?Prawo do bycia idiotą? (2010), który został doceniony nie tylko
przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz ?Większy zjada mniejszego? (2014). W 2016 r., po 33 latach, został wznowiony singiel ?Ku przyszłości?.
Zespół aktywnie koncertuje nie tylko w kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych. Dezerter to: Robert Matera ? gitara, śpiew, Krzysiek Grabowski ? perkusja, teksty, Jacek Chrzanowski ? bas.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *