Nie było chętnego

Specjalnej Strefie Ekonomicznej ?Starachowice? S.A. nie udało się znaleźć chętnego na nieruchomość przemysłową na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.
Nie wiadomo teraz, czy zostanie ogłoszony ponowny przetarg, czy władze strefy, jak wcześniej zapowiadały, np. same postawią tam nowoczesną halę?
Specjalna Strefa Ekonomiczna ?Starachowice? w przetargu łącznym szukała przedsiębiorcy, który nabędzie prawo do nieruchomości i uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej ?Starachowice?. Chodziło o działkę na terenie Starego Zakładu, na której znajdują się dwie hale magazynowo ? produkcyjne o powierzchni: 1.529,27 m kw. i 1.276,40 m kw.
Choć nieruchomość wydawała się atrakcyjna i było nią zainteresowane kilka podmiotów, ostatecznie nikt do przetargu nie przystąpił. Co stanie się dalej z tą  nieruchomością? Na tę chwilę można jedynie spekulować, choć zasadne wydaje się ogłoszenie kolejnego przetargu. Niewykluczone jednak, że mając na względzie wcześniejsze zapowiedzi, być może obecne hale zastąpią nowoczesne wzniesione już przez samą SSE ?Starachowice?.
?Do tej pory starachowicka strefa nie budowała własnej infrastruktury. To jednak możliwe prawnie i korzystne. Musimy to rozważyć, bo na nowoczesne hale jest olbrzymie zapotrzebowanie ? mówił nam przed kilkoma miesiącami Marcin Perz, prezes SSE ?Starachowice?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *